2016

*****

Kazuchika Okada (c) vs. Hiroshi Tanahashi (IWGP Heavyweight Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

Sami Zayn vs. Shinsuke Nakamura (1/4/16, WWE NXT Takeover: Dallas)

Marty Scurll (c) vs. Chris Hero (PROGRESS World Championship)(19/6/16, PROGRESS Ch 31: All Hail the New Puritans)

 

**** 3/4

Shinsuke Nakamura (c) vs. AJ Styles (IWGP Intercontinental Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

Marty Scurll vs. Will Ospreay (Number One Contender’s Match for RevPro British Heavyweight Championship)(16/1/16, RevPro High Stakes 2016)

Heroes. Eventually. Die. (Chris Hero and Tommy End) vs. Zack Sabre Jr. and Sami Callihan (EVOLVE Tag Team Championship Tournament First Round)(22/1/16, EVOLVE 53)

Will Ospreay (c) vs. Marty Scurll (NoDQ)(PROGRESS title)(24/1/16, PROGRESS Ch 25: Chat Shit, Get Banged)

Dragon Lee (c) vs. Kamitachi (CMLL World Lightweight Title)(24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

Katsuyori Shibata (c) vs. Tomohiro Ishii (NEVER Openweight Championship)(11/2/16, NJPW The New Beginning is Osaka)

Mil Muertes (w/Catrina) (c) vs. Fenix (Lucha Underground Championship)(16/3/16, Lucha Underground)

Meiko Satomura (c) vs. Aja Kong (Sendai Girls World Championship)(8/4/16, Sendai Girls)

Kota Ibushi vs. TJ Perkins (Cruiserweight Classic Semi-Final)(14/9/16, WWE Cruierserweight Classic)

Trent Seven vs. Travis Banks (Infinity Tournament Final)(25/11/16, FCP Infinity)

 

**** 1/2

Tomohiro Ishii (c) vs. Katsuyuri Shibata (NEVER Openweight Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

Heroes. Eventually. Die. (Chris Hero and Tommy End) vs. Roppongi Vice (Rocky Romero and Trent Berreta)(EVOLVE Tag Team Championship Tournament Sem-Final)(23/1/16, EVOLVE 54)

Mil Muertes (w/Catrina) (c) vs. Prince Puma vs. Pentagon Jr. (Lucha Underground Championship)(9/3/16, Lucha Underground)

Marty Scurll vs. Axel Dieter Jr (16 Carat Gold First Round, I Quit)(11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Will Ospreay vs. Shane Strickland (16 Carat Gold First Round)(11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Will Ospreay vs. Zack Sabre Jr (31/3/16, RevPro TV)

Chris Hero vs. Mark Andrews (Super Strong Style 16 First Round)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

Tommy End vs. Chris Hero (Super Strong Style 16 Semi Final)(30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Speedball Mike Bailey vs. Will Ospreay (12/6/16, RevPro Angle vs. Sabre Jr)

Travis Banks vs. Zack Sabre Jr (8/7/16, FCP Rage Against the Death Machine)

Sami Callihan vs. Trent Seven (FCP Championship)(8/7/16, FCP Rage Against the Death Machine)

Naomichi Marufuji vs. Kazuchika Okada (G1 Glimax 26 A-Block)(18/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 1)

Katsuhiko Nakajima vs. Katsuyori Shibata (G1 Climax 26 B-Block)(24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

Kenny Omega vs. Michael Elgin (G1 Climax 26-B-Block)(30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Kota Ibushi vs. Cedric Alexander (Cruiserweight Classic Second Round)(10/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

TJ Perkins vs. Johnny Gargano (Cruiserweight Classic Second Round)(24/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

TJ Perkins vs. Gran Metalik (Cruiserweight Classic Final, Cruiserweight Championship)(14/9/16, WWE Cruiserweight Classic)

Travis Banks vs. Tyler Bate (Best 2 Out of 3 Falls)(23/9/16, FCP Project Mayhem V)

Pete Dunne (c) vs. Trent Seven (FCP Championship)(22/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 2)

 

**** 1/4

Pete Dunne vs. Flash Morgan Webster (RPW British Cruiserweight Championship Tournament Final)(3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

The Kingdom (Michael Bennett and Adam Cole w/Maria Kanellis and Matt Taven) vs. ReDRagon (Bobby Fish and Kyle O’Reilly) vs. The Young Bucks (Matt and Nick Jackson)(Philly Street Fight)(16/1/16, RoH TV)

Bravado Brothers (Harlem and Lancelot Bravado) vs. Drew Galloway and Johnny Gargano (EVOLVE Tag Team Championship Tournament Semi-Final)(23/1/16, EVOLVE 54)

Zack Gibson vs. Mark Haskins (Number One Contender’s Match for PROGRESS Title)(24/1/16, PROGRESS Ch25: Chat Shit, Get Banged)

Roderick Strong (c) vs. Tomohiro Ishii (RoH World Television Championship)(19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Kyle O’Reilly vs. Marty Scurll (4/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 1)

The Young Bucks (Matt and Nick Jackson)(c) vs. ReDragon (Bobby Fish and Kyle O’Reilly) (PWG Tag Team Championship)(5/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 2)

Zack Sabre Jr vs. Will Ospreay (16 Carat Gold Quarter Final)(12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

Trevor Lee and Marty Scurll vs. Speedball Mike Bailey and Will Ospreay (13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Zack Sabre Jr vs. Axel Dieter Jr (16 Carat Gold Final)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Marty Scurll vs. Timothy Thatcher (31/3/16, RevPro TV)

The Revival (Scott Dawson and Dash Wilder)(c) vs. American Alpha (Jason Jordan and Chad Gable)(NXT Tag Team Championship)(1/4/16, WWE NXT Takeover: Dallas)

Ivelisse and Son of Havoc (c) vs. Jack Evans, PJ Black, and Fenix vs. The Crew (Cortez Castro and Mr Cisco) and Joey Ryan vs. Prince Puma, Dragon Azteca Jr, and Rey Mysterio Jr (Trios Tournament Final, Lucha Underground Trios Championship, Elimination)(27/4/16, Lucha Underground)

Sexy Star vs. Mariposa (No Mas, Aztec Medallion)(4/5/16, Lucha Underground)

Matanza Cueto (w/Dario Cueto)(c) vs. Mil Muertes (w/Catrina)(Graver Consequences, LU Championship)(11/5/16, Lucha Underground)

Big Daddy Walter vs. Chris Hero (Super Strong Style 16 Quarter Final)(30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Mark Haskins vs. Sami Callihan (11/6/16, British Wrestling Weekly S02E02)

Daisuke Harada vs. Ryusuke Taguchi (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

Tetsuya Naito vs. Michael Elgin (G1 Climax 26 B-Block)(24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

Michael Elgin vs. Katsuyori Shibata (G1 Climax 26 B-Block)(27/7/6, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

Naomichi Marufuji vs. Tomohiro Ishii (G1 Climax 26 A-Block)(28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

Trent Seven vs. Tommy End (12/8/16, FCP International Tekkers: The Beginning of the End)

Akira Tozawa vs. Gran Metalik (Cruiserweight Classic Quarter Final)(31/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Marty Scurll vs. Will Ospreay (3/9/16, WCPW Stacked)

Sami Callihan (c) vs. Pete Dunne (FCP Championship)(23/9/16, FCP Project Mayhem V)

Trent Seven vs. Mark Haskins (23/9/16, FCP Project Mayhem V)

Travis Banks vs. Fire Ant (22/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 2)

Travis Banks vs. Shane Strickland (23/10/16, FCP Breaking into Heaven)

Travis Banks vs. Chris Brookes vs. Tyler Bate vs. Jimmy Havoc (Infinity Tournament Sem-Final, Elimination)(25/11/16, FCP Infinity)

 

****

Martin Kirby vs. Marty Scurll (3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

Will Ospreay vs. ACH (3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

Kenny Omega (c) vs. KUSHIDA (IWGP Junior Heavyweight Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

Eddie Kingston (c) vs. Trevor Lee (AAW Heavyweight Championship)(15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

Chris Hero vs. Sami Callihan (AAW Heavyweight Championship Number One Contendership)(15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

AJ Styles (c) vs. Zack Sabre Jr. (RevPro British Heavyweight Championship)(16/1/16, RevPro High Stakes 2016)

Hideyoshi Kamitani and Yasufumi Nakanoue vs. Yuji Okabayashi and Tatsuhiko Yoshino (18/1/16, BJW D-RIZE Vol.1)

BUSHI (w/Tetsuya Naito) (c) vs. Mascara Dorada (w/Atlantis) (CMLL World Welterweight Championship)(22/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 4)

Dean Ambrose (c) vs. Kevin Owens (Last Man Standing)(WWE Intercontinental Championship)(24/1/16, WWE Royal Rumble)

Speedball Mike Bailey vs. Evil Uno (12/2/16, PWG Bowie)

Marty Scurll (c) vs. Mark Haskins (PROGRESS Championship)(14/2/16, PROGRESS Ch 26: Unknown Pleasures)

Neville vs. Finn Balor (2/3/16, WWE NXT)

Satoshi Kojima vs. Tomoaki Honma (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

EVIL vs. Tomohiro Ishii (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Death by Elbow (Chris Hero and JT Dunn) vs. Ricochet and Matt Sydal (5/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 2)

Kim Ray (w/Ivanov) vs. Sami Callihan (16 Carat Gold First Round)(11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Finn Balor (c) vs. Samoa Joe (NXT Championship)(1/4/16, WWE NXT Takeover: Dallas)

Chihiro Hashimoto vs. Nanae Takahashi (8/4/16, Sendai Girls)

Zack Sabre Jr (c) vs. Michael Elgin (RevPro British Heavyweight Championship)(17/4/16, RevPro Sittingbourne Spectacular)

Flash Morgan Webster vs. Zack Sabre Jr (Global Cruiserweight Series British Qualifier)(24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

The Origin (El Ligero and Nathan Cruz)(c) vs. The London Riots (Rob Lynch and James Davies)(PROGRESS Tag Team Championship)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

James Castle vs. Trent Seven (5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

FSU (Mark Andrews and Eddie Dennis) vs. The Dunne Brothers (Pete and Damian Dunne)(19/6/16, PROGRESS Ch 31: All Hail the New Puritans)

SANADA vs. Hiroshi Tanahashi (G1 Climax 26 A-Block)(18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Tomohiro Ishii vs. Hiroyoshi Tenzan (w/Satoshi Kojima)(G1 Climax 26 A-Block)(18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Eita vs. Jushin Thunder Liger (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

Kenny Omega vs. YOSHI-HASHI (G1 Climax 26 B-Block)(22/7/16, G1 Climax 26 Day 2)

Tetsuya Naito vs. Katsuyori Shibata (G1 Climax 26 B-Block)(30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Katsuhiko Nakajima vs. Yuji Nagata (G1 Climax 26 B-Block)(30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Kazuchika Okada (w/Gedo) vs. Hiroyoshi Tenzan (w/Satoshi Kojima)(G1 Climax 26 A-Block)(31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

Marty Scurll (c) vs. Mark Haskins (Fight! Nation British Heavyweight Championship)(10/8/16, Fight! Nation Wednesday Night Wrestling)

War Machine (Hanson and Ray Rowe) vs. Facesmashers (Dan Moloney and Wild Boar)(12/8/16, FCP International Tekkers: The Beginning of the End)

Martin Kirby vs. Will Ospreay (22/8/16, WCPW Loaded)

Zack Sabre Jr vs. Drew Gulak (Cruiserweight Classic Second Round)(24/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Brian Kendrick vs. Kota Ibushi (Cruiserweight Classic Quarter Final)(31/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Gran Metalik vs. Zack Sabre Jr (Cruiserweight Classic Semi-Final)(14/9/16, WWE Cruiserweight Classic)

Travis Banks vs. Joe Coffey (21/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 1)

Kay Lee Ray vs. Nixon Newell (22/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 2)

Nixon Newell vs. Kimber Lee (23/10/16, FCP Breaking into Heaven)

Moustache Mountain (Tyler Bate and Trent Seven) vs. Johnny Moss and Liam Slater (Adam Pacitti Tag Team Tournament First Round)(5/11/16, WCPW True Legacy)

Martin Kirby vs. Will Ospreay (19/11/16, WCPW Loaded)

Brian Kendrick (c) vs. Rich Swann (WWE Cruiserweight Championship)(29/11/16, WWE 205 Live)

Will Ospreay vs. Martin Kirby (2 Out of 3 Falls)(30/11/16, Delete WCPW)

 

*** 3/4

Roderick Strong (c) vs. Chris Hero (PWG World Championship)(2/1/16, PWG Lemmy)

Strong BJ (Daisuke Sekimoto and Yuji Okabayashi) vs. Seiya Sanada and Yoshihisa Uto (4/1/16, BJW)

Davey Vega (c) vs. AR Fox (AAW Heritage Championship)(15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

EC3 (c) vs. Matt Hardy (Last Man Standing)(If Matt Hardy Loses He Must Retire)(TNA World Heavyweight Championship)(19/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, BUSHI, and EVIL) vs. Atlantis, Mascara Dorada, and Fuego (20/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 3)

El Barbaro Cavernario (w/Hechicero) (c) vs. Titan (Mexican National Welterweight Championship)(22/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 4)

Peter Kaasa vs. Tracy Williams (w/Drew Gulak)(Styles Battle 2016 Round Robin)(23/1/16, EVOLVE 54)

Grado (c) vs. Chris Renfrew (ICW World Heavyweight Championship)(24/1/16, ICW 5th Annual Square Go)

Virus vs. Jushin Thunder Liger (24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

Volador Jr (c) vs. Mephisto (NWA World Historic Welterweight Championship)(24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

Fenix (c) vs. King Cuerno (Lucha Underground Gift of the Gods Championship)(27/1/16, Lucha Underground)

CHAOS (Kazuchika Okada, Tomohiro Ishii, and Shinsuke Nakamura w/Gedo) vs. Hiroshi Tanahashi, Hirooki Goto, and Katsuyori Shibata (30/1/16, NJPW Road to New Beginning Day 2)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI) vs. Michael Elgin, Juice Robinson, and KUSHIDA (11/2/16, NJPW The New Beginning in Osaka)

Zack Sabre Jr vs. Trevor Lee (12/2/16, PWG Bowie)

Prince Puma vs. Pentagon Jr (17/2/16, Lucha Underground)

Bullet Club (Bad Luck Fale, Tama Tonga, Karl Anderson, and Doc Gallows) vs. Meiyu Tag (Hirooki Goto and Katsuyori Shibata) and ReDRagon (Bobby Fish and Kyle O’Reilly)(20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

The Briscoes (Jay and Mark Briscoe) and Toru Yano (c) vs. The Elite (Kenny Omega and The Young Bucks (Matt and Nick Jackson))(w/Cody Hall)(NEVER Openweight Six Man Tag Team Championship)(20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

The Elite (Kenny Omega and The Young Bucks (Matt and Nick Jackson))(c) vs. Matt Sydal, KUSHIDA, and ACH (NEVER Openweight Six Man Tag Team Championship)(26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

Jay Lethal (w/Truth Martini and Taeler Hendrix)(c) vs. Adam Cole vs. Kyle O’Reilly (ROH World Championship)(26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

King Cuerno (c) vs. Fenix (Ladder Match)(Lucha Underground Gift of the Gods Championship)(2/3/16, Lucha Underground)

Michael Elgin vs. Hiroyoshi Tenzan (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Chris Hero vs. Evil Uno (4/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 1)

Roderick Strong (c) vs. Zack Sabre Jr (PWG World Championship)(5/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 2)

Big Daddy Walter vs. Zack Sabre Jr (16 Carat Gold First Round)(11/3/16,wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Trevor Lee vs. Speedball Mike Bailey vs. Angelico vs. Marty Scurll (12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

Timothy Thatcher vs. Sami Callihan (16 Carat Gold Quarter Final)(12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

Drew Galloway vs. Axel Dieter Jr (16 Carat Gold Semi Final)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Thunderbastard (PROGRESS Championship)(27/3/16, PROGRESS Ch 27: The Lost Art of Suffering)

Xtreme Tiger vs. Mascara Dorada (Liga Elite 2016)(1/4/16, Lucha Azteca)

Bayley (c) vs. Asuka (NXT Women’s Championship)(1/4/16, WWE NXT Takeover: Dallas)

Volador Jr. vs. Caristico (Liga Elite 2016)(8/4/16, Lucha Azteca)

Prince Puma, Rey Mysterio Jr, and Dragon Azteca Jr vs. Johnny Mundo, Taya, and Cage (Trios Tournament First Round)(13/4/16, Lucha Underground)

Michael Elgin vs. Ricochet (16/4/16, RevPro Epic Encounter)

James Castle vs. Donovan Dijak (17/4/16, RevPro Sittingbourne Spectacular)

Johnny Mundo (w/Taya) vs. Cage (Steel Cage, Aztec Medallion)(27/4/16, Lucha Underground)

Marty Scurll vs. Trent Seven (1/5/16, RevPro Live at the Cockpit 8)

Zack Sabre Jr (c) vs. Big Damo (RevPro British Heavyweight Championship)(1/5/16, RevPro Live at the Cockpit 8)

Mascara Dorada vs. Volador Jr (Liga Elite 2016)(29/5/16, Lucha Azteca)

Mark Haskins vs. Pete Dunne (Super Strong Style 16 First Round)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

Big Daddy Walter vs. Dave Mastiff (Super Strong Style 16 First Round)(Atlas Title Tournament A-Block)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

TK Cooper (w/Dahlia Black) vs. Dave Mastiff vs. Pete Dunne vs. Matt Cross vs. Damon Moser vs. Mark Andrews vs. Kenny Williams vs. Rampage Brown vs. Nathan Cruz vs. El Ligero (30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Pete Dunne (c) vs. Speedball Mike Bailey (RevPro British Cruiserweight Championship)(2/6/16, RevPro Live in Portsmouth 4)

The Hunter Brothers (Jim and Lee Hunter) vs. Charlie Garrett and Joel Redman (5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

Josh Bodom vs. Chris Hero (12/6/16, RevPro Angle vs. Sabre Jr)

Pete Dunne vs. Tommy End (8/7/16, FCP Rage Against the Death Machine)

Taiji Ishimori vs. KUSHIDA (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

Mustafa Ali vs. Lince Dorado (Cruiserweight Classic First Round)(20/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

EVIL vs. Michael Elgin (G1 Climax 26 B-Block)(22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

Hirooki Goto vs. Tomohiro Ishii (G1 Climax 26 A-Block)(23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

SANADA vs. Kazuchika Okada (w/Gedo)(G1 Climax 26 A-Block)(23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Jay Lethal (c) vs. Noam Dar (RoH World Championship)(25/7/16, WCPW Built to Destroy)

EVIL vs. Katsuhiko Nakajima (G1 Climax 26 B-Block)(27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

Naomichi Marufuji vs. Togi Makabe (G1 Climax 26 A-Block)(31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

Johnny Gargano vs. Tommaso Ciampa (Cruiserweight Classic First Round)(3/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Noam Dar vs. El Ligero vs. Will Ospreay (8/8/16, WCPW Loaded)

Gran Metalik vs. Tajiri (Cruiserweight Classic Second Round)(10/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Sami Callihan (c) vs. Travis Banks (FCP Championship)(12/8/16, FCP International Tekkers: The Beginning of the End)

Travis Banks vs. Pete Dunne vs. Marty Scurll vs. Will Ospreay vs. Martin Kirby (17/9/16, WCPW Loaded)

Moose vs. Drew Galloway (17/9/16, WCPW Loaded)

Kimber Lee vs. Kay Lee Ray vs. Nixon Newell (21/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 1)

Mikey Whiplash and Pete Dunne vs. Clint Margera and Trent Seven (NoDQ)(21/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 1)

Trent Seven vs. Johnny Moss (22/10/16, WCPW Loaded)

Dan Moloney vs. Shane Strickland (22/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 2)

Moustache Mountain (Trent Severn and Tyler Bate) vs. Swords of Essex (Paul Robinson and Scott Wainwright)(19/11/16, WCPW Loaded)

Nixon Newell and Kay Lee Ray vs. Lee Hunter and Drew Parker (25/11/16, FCP Infinity)

 

*** 1/2

Daisuke Sekimoto and Kohei Sato vs. Yuji Okabayashi and Ryouji Sai (1/1/16, ZERO1)

Dangan Yankees (Ikuto Hidaka, Isami Kodaka, and Yuko Miyamoto) vs. Koji Kanemoto, Shinjiro Otani, and Tatsuhito Takaiwa (1/1/16, ZERO1)

Speedball Mike Bailey vs. Adam Cole (2/1/16, PWG Lemmy)

El Ligero vs. Pete Dunne (RPW British Cruiserweight Championship Tournament Semi-Final)(3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

ReDRagon (c) vs. The Young Bucks vs. Roppongi Vice vs. Ricochet and Matt Sydal (IWGP Junior Tag Team Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

The Wolves (c) (Davey Richards and Eddie Edwards) vs. Eli Drake and Jessie Godderz vs. Kurt Angle and Drew Galloway (TNA World Tag Team Championship)(8/1/16, TNA One Night Only:Live)

Kurt Angle vs. Drew Galloway (Kurt Angle Farewell Tour)(12/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Kalisto (c) vs. Albero Del Rio (WWE United States Championship) (14/1/16, WWE Smackdown)

Dragon Lee and Jay White vs. Hechicero and Virus (17/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 1)

Atsushi Aoki and Atsushi Maruyama vs. Team Yamato (Daichi Hashimoto and Kazuki Hashimoto)(18/1/16, BJW D-RIZE Vol.1)

David Finlay, Dragon Lee, Jushin Thunder Liger, and Titan vs. El Babaro Cavernario, Hechicero, Virus, and YOSHI-HASHI (19/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 2)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI) vs. Atlantis, Mascara Dorada, and Stuka Jr (19/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 2)

CHAOS (Kazuchika Okada and Shinsuke Nakamura) and Mephisto vs. Hiroshi Tanahashi, Juice Robinson, and Volador Jr (19/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 2)

Bobby Z vs. Panther (20/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 3)

Ryusuke Taguchi, Dragon Lee, and Hiroshi Tanahashi vs. CHAOS (Shinsuke Nakamura and Kazuchika Okada w/Gedo) and Virus (22/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 4)

Michael Elgin vs. Jay Briscoe (w/Mark Briscoe) vs. Moose (w/Stokely Hathaway)(23/1/16, RoH TV)

Dragon Lee (c) vs. Virus (CMLL World Lightweight Championship)(23/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 5)

Royal Rumble Match (WWE World Heavyweight Championship)(24/1/16, WWE Royal Rumble)

Ultimo Guerrero vs. Mistico (II)(24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

Rusev (w/Lana) vs. Ryback (26/1/16, WWE Main Event)

Big Damo vs. Mark Haskins (7/2/16, RevPro Live at the Cockpit 6)

Fenix vs. King Cuerno (Last Luchador Standing)(10/2/16, Lucha Underground)

TenKoji (Hiroyoshi Tenzan and Satoshi Kojima) vs. Yuji Nagata and Manabu Nakanishi (11/2/16, NJPW The New Beginning in Osaka)

Jason Kincaid vs. Lio Rush (2016 Top Prospect Tournament First Round)(13/2/16, ROH TV)

South Pacific Power Couple (Dahlia Black and TK Cooper) vs. Flash Morgan Webster and Pollyanna (14/2/16, PROGRESS Ch 26: Unknown Pleasures)

The Elite (Kenny Omega and The Young Bucks (Matt and Nick Jackson)) vs. Katsuyori Shibata and ReDRagon (Bobby Fish and Kyle O’Reilly)(19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Tetsuya Naito and Jay Lethal (w/EVIL, BUSHI, and Truth Martini) vs. CHAOS (YOSHI-HASHI and Kazuchika Okada w/Gedo)(19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Drew Gulak and Chris Hero vs. Johnny Gargano and Tommaso Ciampa (19/2/16, AAW The Art of War)

David Finlay vs. Jay White (20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

Juice Robinson vs. Katsuhiko Nakajima (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Michael Elgin and Hiroshi Tanahashi vs. The Briscoes (Jay and Mark Briscoe)(26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

Tetsuya Naito (w/BUSHI) vs. YOSHI-HASHI (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Trevor Lee vs. Chuck Taylor (4/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 1)

Roderick Strong vs. Mark Andrews (4/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 1)

Chuck Taylor vs. Marty Scurll (5/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 2)

Tyler Breeze vs. Zack Ryder (8/3/16, WWE Main Event)

Shane Strickland and David Starr vs. Big Daddy Walter and Da Mack (12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

Dazzler Team (Darrell Allen and Earl Black Jr) and TK Cooper (w/Dahlia Black) vs. Sweet Jesus (Chuck Mambo and Pastor William Eaver) and Damon Moser (13/3/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 15)

Josh Bodom vs. Donovan Dijak (24/3/16, RevPro TV)

The London Riots (Rob Lynch and James Davies) vs. Summerian Death Squad (Tommy End and Michael Dante)(Tables, Ladders, and Chairs, Losing Team Must Disband)(27/3/16, PROGRESS Ch 27: The Lost Art of Suffering)

Baron Corbin vs. Austin Aries (1/4/16, WWE NXT Takeover: Dallas)

Ultimo Guerrero vs. Xtreme Tiger (Liga Elite 2016)(15/4/16, Lucha Azteca)

Cibernetico vs. LA Park (Liga Elite 2016)(15/4/16, Lucha Azteca)

Matt Sydal and Ricochet vs. Leaders of the New School (Marty Scurll and Zack Sabre Jr)(16/4/16, RevPro Epic Encounter)

Pete Dunne vs. Jack Gallagher (Global Cruiserweight Series British Qualifier)(24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

FSU (Mark Andrews and Eddie Dennis) and The London Riots (Rob Lynch and James Davies) vs. The Origin (El Ligero, Nathan Cruz, Zack Gibson, and Dave Mastiff)(24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

Rush vs. Negro Casas (Liga Elite 2016)(6/5/16, Lucha Azteca)

Xtreme Tiger vs. Volador Jr (Liga Elite 2016)(13/5/16, Lucha Azteca)

LA Park, El Hijo de LA Park, and Super Parka vs. Los Hell Brothers (Cibernetico, Mephisto, and Sharlie Rockstar)(Lucha Trios)(13/5/16, Lucha Azteca)

Kenny Williams vs. Zack Gibson (Super Strong Style 16 First Round)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

Sami Callihan vs. Matt Cross (Super Strong Style 16 First Round)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

Marty Scurll vs. Matt Cross (2/6/16, RevPro Live in Portsmouth 4)

Sha Samuels (w/James Castle) vs. Noam Dar (5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

Pete Dunne (c) vs. Matt Cross (RevPro British Cruiserweight Championship)(5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

Baron Corbin vs. Jack Swagger (17/6/16, WWE Superstars)

Dahlia Black vs. Pollyanna (19/6/16, PROGRESS Ch 31: All Hail the New Puritans)

London Riots (James Davies and Rob Lynch)(c) vs. Dazzler Team (Darrell Allen and Earl Black Jr)(PROGRESS Tag Team Championship)(19/6/16, PROGRESS Ch 31: All Hail the New Puritans)

Chris Brookes vs. Clint Margera (No Disqualification)(8/7/16, FCP Rage Against the Death Machine)

Kenou vs. Gurukun Mask (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

Los Ingobernables de Japon (SANADA and BUSHI) vs. CHAOS (Kazuchika Okada and Gedo)(22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

Tomoaki Honma vs. Katsuyori Shibata (G1 Climax 26 B-Block)(22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

Togi Makabe vs. Hiroshi Tanahashi (G1 Climax 26 A-Block)(23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Naomichi Marufuji and CHAOS (Kazuchika Okada, Hirooki Goto, Tomohiro Ishii, and Gedo) vs. TenKoji (Satoshi Kojima and Hiroyoshi Tenzan), Jushin Thunder Liger, Tiger Mask (IV), and Manabu Nakanishi (24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

Kenny Omega vs. Tomoaki Honma (G1 Climax 26 B-Block)(27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

YOSHI-HASHI vs. Yuji Nagata (G1 Climax 26 B-Block)(27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

Brian Kendrick vs. Raul Mendoza (Cruiserweight Classic First Round)(27/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Bad Luck Fale vs. Hiroshi Tanahashi (G1 Climax 26 A-Block)(28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

Hiroyoshi Tenzan (w/Satoshi Kojima) vs. Togi Makabe (G1 Climax 26 A-Block)(28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

The Fuckers (Tyler Bate and Chris Brookes) vs. The New Nation (Alex Henry and Jason Prime)(30/7/16, NORTH Wrestling NCL1 – Brace Yourself)

Hiroshi Tanahashi vs. Hirooki Goto (G1 Climax 26 A-Block)(31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

Josh Bodom vs. Ryan Smile (Best 2 Out of 3 Falls)(3/8/16, Fight! Nation Wednesday Night Wrestling)

Zack Sabre Jr. vs. Noam Dar (Cruierweight Classic Quarter Final)(7/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

The Primate (w/Suzie Kennedy) vs. Joe Coffey (No Holds Barred)(22/8/16, WCPW Loaded)

Joe Coffey vs. Moose (3/9/16, WCPW Stacked)

Bea Priestley vs. Nixon Newell (Last Woman Standing, WCPW Women’s Championship)(3/9/16, WCPW Stacked)

Noam Dar and Cedric Alexander vs. #DIY (Tommaso Ciampa and Johnny Gargano)(14/9/16, WWE Cruiserweight Classic)

Joseph Conners (c) vs. Martin Kirby (WCPW World Championship)(6/10/16, WCPW Refuse to Lose)

Shane Strickland vs. Chris Brookes (21/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 1)

Chris Brookes vs. Kimber Lee (22/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 2)

Trent Seven vs. Mikey Whiplash (23/10/16, FCP Breaking into Heaven)

Joe Coffey vs. Minoru Suzuki (12/11/16, WCPW True Legacy)

Trent Seven vs. Mikey Whiplash vs. Joe Coffey vs. Omari (Infinity Tournament Semi-Final, Elimination)(25/11/16, FCP Infinity)

Johnny Mundo vs. Gabriel Kidd (w/Prince Ameen)(30/11/16, Delete WCPW)

 

*** 1/4

Odinson vs. Stitch Osiris (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

DeATLien and Owen Knight vs. Kiera Hogan and Angel Blackwell (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

Hideki Suzuki (c) vs. Masato Tanaka (ZERO1 World Heavyweight Championship)(1/1/16, ZERO1)

Shynron vs. JT Dunn (2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

Jack Evans vs. Drew Galloway (2/1/16, PWG Lemmy)

Donovan Dijak (w/Truth Martini and Jay Lethal) vs. Michael Elgin (2/1/16, ROH TV)

Dahlia Black vs. Pollyanna (3/1/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 14)

Josh Bodom vs. Flash Morgan Webster (RPW British Cruiserweight Championship Tournament Semi-Final)(3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

Big Damo vs. Mark Haskins (3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

Team Yamato (Daichi Hashimoto and Kazuki Hashimoto) and Toshiyuki Sakuda vs. Atsushi Maruyama, Kazumi Kikuta, and Tatsuhiko Yoshino (4/1/16, BJW)

Meiyu Tag (Hirooki Gota and Katsuyori Shibata) and ReDRagon (Bobby Fish and Kyle O’Reilly) vs. CHAOS (Roppongi Vice (Rocky Romero and Trent Barretta), Tomohiro Ishii, and Kazuchika Okada)(5/1/16, NJPW New Year Dash)

Hiroshi Tanahashi, Michael Elgin, and Mascara Dorada vs. Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, BUSHI, and EVIL)(5/1/16, NJPW New Year Dash)

The Bullet Club (Karl Anderson, Doc Gallows, Yujiro Takahashi, Tama Tonga, and King Haku w/Amber Gallows) vs. Great Bash Heel (Togi Makabe and Tomoaki Honma), KUSHIDA, and TenKoji (Hiroyoshi Tenzan and Satoshi Kojima)(5/1/16, NJPW New Year Dash)

Alberto Del Rio (c) vs. Kalisto (WWE United States Championship)(11/1/16, WWE RAW)

The Hooligans (Devin and Mason Cutter)(w/Buck Nasty)(c) vs. Zero Gravity (CJ Esparza and Brett Gakiya) (AAW Tag Team Championship)(15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

Big Damo vs. “Speedball” Mike Bailey (16/1/16, RevPro High Stakes 2016)

Jay Lethal (c) vs. Mark Haskins (Ring of Honor World Championship)(16/1/16, RevPro High Stakes 2016)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI) vs. Atlantis, Mascara Dorada, and Juice Robinson (17/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 1)

Bobby Z and Okumura vs. Guerrero Maya Jr. and Panther (17/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 1)

Naoya Nomura vs. Yoshihisa Uto (18/1/16, BJW D-RIZE Vol.1)

Daisuke Sekimoto vs. Yuma Aoyagi (18/1/16, BJW D-RIZE Vol.1)

Okumura vs. Panther (19/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 2)

Dragon Lee and Hiroshi Tanahashi vs. Virus and Kazuchika Okada (w/Gedo)(20/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 3)

Premier Athlete Brand (Caleb Konley and Anthony Nese w/SoCal Val and Andrea) vs. The Bravados (Harlem and Lancelot Bravado)(EVOLVE Tag Team Championship Tournament First Round)(22/1/16, EVOLVE 53)

Fuego and Stuka Jr vs. Sho Tanaka and Yohei Komatsu (22/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 4)

Mephisto and Ultimo Guerrero vs. Mistico (II) and Volador Jr (22/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 4)

Ryusuke Taguchi and Stuka Jr vs. Shinsuke Nakamura and El Barbaro Cavernario (23/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 5)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI) vs. Atlantis, Jushin Thunder Liger, and Tiger Mask (IV)(23/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 5)

Hiroshi Tanahashi, Mistico (II), and Volador Jr vs. Kazuchika Okada, Mephisto, and Ultimo Guerrero (23/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 5)

Catch Point (Drew Gulak and TJ Perkins w/Matt Riddle and Tracy Williams) vs. Zack Sabre Jr and Sami Callihan (Second Chance Tag Team Tournament First Round)(23/1/16, EVOLVE 54)

New Day (c) (Big E and Kofi Kingston w/Xavier Woods) vs. The Usos (Jimmy and Jey Uso) (WWE Tag Team Championship)(24/1/16, WWE Royal Rumble)

The Origin (c) (El Ligero and Nathan Cruz) vs. FSU (Mark Andrews and Eddie Dennis)(PROGRESS Tag Team Championship)(24/1/16, PROGRESS Ch25: Chat Shit, Get Banged)

Guerrero Maya Jr and Panther vs. Sho Tanaka and Yohei Komatsu (24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

CHAOS (Kazuchika Okada and Shinsuke Nakamura w/Gedo) and El Barbaro Cavernario vs. Hiroshi Tanahashi, Juice Robinson, and Titan (24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

Chris Jericho vs. AJ Styles (25/1/16, WWE RAW)

Kevin Owens vs. Jack Swagger (26/1/16, WWE Main Event)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI) vs. Captain New Japan, Ryusuke Taguchi, and KUSHIDA (30/1/16, NJPW Road to New Beginning Day 2)

ReDRagon (Bobby Fish and Kyle O’Reily) vs. Adam Cole and Jay Lethal (w/Truth Martini and Taeler Hendrix)(30/1/16, RoH TV)

The Miz vs. AJ Styles (4/2/16, WWE Smackdown)

Heath Slater (w/Adam Rose and Curtis Axel) vs. Zack Ryder (9/2/16, WWE Main Event)

Bayley (c) vs. Carmella (NXT Women’s Championship)(10/2/16, WWE NXT)

Jay White vs. David Finlay (11/2/16, NJPW The New Beginning in Osaka)

The Briscoes (Jay and Mark Briscoe) and Toru Yano (c) vs. Bullet Club (Bad Luck Fale, Tama Tonga, and Yujiro Takahashi)(NEVER Openweight Six Man Tag Team Championship)(NJPW The New Beginning in Osaka)

Chris Hero vs. Trent Barreta (12/2/16, PWG Bowie)

Roderick Strong (c) vs. Drew Galloway (PWG World Championship)(12/2/16, PWG Bowie)

Big Damo and Joe Coffey vs. Dazzler Team (Darrell Allen and Earl Black Jr) vs. Sweet Jesus (Chuck Mambo and Pastor William Eaver) vs. The Origin (Dave Mastiff and Zack Gibson)(14/2/16, PROGRESS Ch 26: Unknown Pleasures)

Tommy End vs. James Davies (14/2/16, PROGRESS Ch 26: Unknown Pleasures)

Joey Ryan vs. Cage (17/2/16, Lucha Underground)

Samoa Joe vs. Sami Zayn (NXT Championship Number One Contendership)(17/2/16, WWE NXT)

AR Fox (c) vs. Matt Cage (w/Scarlett)(AAW Heritage Championship)(19/2/16, AAW The Art of War)

Eddie Kingston (c) vs. Sami Callihan (AAW Heavyweight Championship)(19/2/16, AAW The Art of War)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito and BUSHI w/EVIL) vs. KUSHIDA and Moose (20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

Paige vs. Naomi(w/Tamina)(23/2/16, WWE Main Event)

King Cuerno vs. Killshot (24/2/16, Lucha Underground)

Manabu Nakanishi vs. Quiet Storm (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Tomohiro Ishii (c) vs. Roderick Strong vs. Bobby Fish (ROH World Television Championship)(26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

Punisher Martinez vs. Lio Rush (2016 Top Prospect Tournament Semi-Final)(27/2/16, ROH TV)

KUSHIDA and Katsuyori Shibata vs. CHAOS (Kazushi Sakuraba and Kazuchika Okada w/Gedo)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Hirooki Goto vs. Yuji Nagata (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Bad Luck Fale (w/Tama Tonga) vs. Hiroshi Tanahashi (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Adam Cole vs. Zack Sabre Jr (4/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 1)

The Young Bucks (Matt and Nick Jackson)(c) vs. Ricochet and Matt Sydal (PWG World Tag Team Championship)(4/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 1)

Evil Uno vs. Mark Andrews (5/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 2)

James Castle vs. Wild Boar (6/3/16, RevPro Live at the Cockpit 7)

Josh Bodom vs. ACH (6/3/16, RevPro Live at the Cockpit 7)

Tyler Bate vs. Silas Young (12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

Ilja Dragunov (w/Adam Polak and Julian Nero) vs. Axel Dieter Jr (16 Carat Gold Quarter Final)(12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

Paul Robinson vs. Mike Bird (13/3/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 15)

Cerberus (Ilja Dragunov and Julian Nero w/Adam Polak)(c) vs. David Starr and Shane Strickland (wXw World Tag Team Championship)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Aztec Warfare (Lucha Underground Championship)(23/3/16, Lucha Underground)

Emma (w/Dana Brooke) vs. Asuka (23/3/16, WWE NXT)

Jack Gallagher vs. Johnny Kidd (27/3/16, PROGRESS Ch 27: The Lost Art of Suffering)

Tyler Breeze vs. Jack Swagger (1/4/16, WWE Superstars)

KAORU and DASH Chisako vs. Syuri and Hikaru Shida (8/4/16, Sendai Girls)

The Dunne Brothers (Pete Dunne and Damian Dunne) vs. Moustache Mountain (Tyler Bate and Trent Seven)(10/4/16, PROGRESS Ch 28: Please, Please, Please, Let Me Get What I Want)

Big Daddy Walter vs. T-Bone (Atlas Title Tournament A-Block)(10/4/16, PROGRESS Ch 28: Please, Please, Please, Let Me Get What I Want)

Daga vs. Texano (Aztec Medallion)(13/4/16, Lucha Underground)

Josh Bodom vs. Donovan Dijak (16/4/16, RevPro Epic Encounter)

Pete Dunne (c) vs. ACH (RevPro British Cruiserweight Championship)(16/4/16, RevPro Epic Encounter)

Aerostar vs. Drago (Aztec Medallion)(20/4/16, Lucha Underground)

Damon Moser vs. Pastor William Eaver (Natural Progression Series III Final)(24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

Bobby Lashley vs. Ultimo Guerrero (Liga Elite 2016)(29/4/16, Lucha Azteca)

Charlie Garrett and Joel Redman vs. British Young Bloods (Jake McClusky and The Bruce)(1/5/16, RevPro Live at the Cockpit 8)

Mascara Dorada, Mistico (II), and Caristico vs. Ultimo Guerrero, Euforia, and Rey Esorpion (6/5/16, Lucha Azteca)

LA Park vs. Atlantis (Liga Elite 2016)(6/5/16, Lucha Azteca)

Titus O’Neil and Jack Swagger vs. Social Outcasts (Bo Dallas and Curtis Axel w/Heath Slater)(20/5/16, WWE Superstars)

Jonny Storm vs. Jody Fleisch (22/5/16, RevPro TV)

Jack Gallagher vs. Zack Gibson (Super Strong Style 16 Quarter Final)(30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Dazzler Team (Darrell Allen and Earl Black Jr) vs. Sweet Jesus (Chuck Mambo and Pastor William Eaver)(PROGRESS Tag Team Championship Number One Contendership Street Fight)(30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Nathan Cruz (c) vs. Rampage Brown (w/Richie West) vs. Zack Gibson (NGW Undisputed Championship)(4/6/16, British Wrestling Weekly S02E01)

Speedball Mike Bailey vs. Josh Bodom (5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

Viktor vs. Sin Cara (10/6/16, WWE Superstars)

Big Damo and Joe Coffey vs. Rampage Brown and Mikey Whiplash (Atlast Tournament B-Block)(19/6/16, PROGRESS Ch 31: All Hail the New Puritans)

Jay Lethal vs. El Ligero (RoH World Championship Number One Contendership)(4/7/16, WCPW Loaded)

Yoshinobu Kanemaru vs. BUSHI (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

TJ Perkins vs. Da Mack (Cruiserweight Classic First Round)(20/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Akira Tozawa vs. Kenneth Johnson (Cruiserweight Classic First Round)(20/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Jushin Thunder Liger, Togi Makabe, and Tiger Mask (IV) vs. Hiroshi Tanahashi, KUSHIDA, and Ryusuke Taguchi (22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

Bad Luck Fale vs. Naomichi Marufuji (G1 Climax 26 A-Block)(NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Juice Robinson vs. David Finlay (24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

YOSHI-HASHI vs. Tomoaki Honma (G1 Climax 26 Day 4)(24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

Joe Coffey vs. The Primate (w/Suzie Kennedy)(No Holds Barred)(25/7/16, WCPW Built to Destroy)

Hirooki Goto vs. Kazuchika Okada (w/Gedo)(G1 Climax 26 A-Block)(25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Tama Tonga vs. Kazuchika Okada (w/Gedo)(G1 Climax 26 A-Block)(28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

Martin Kirby vs. Pete Dunne (30/7/16, NORTH Wrestling NCL1 – Brace Yourself)

David Finlay vs. Ryusuke Taguchi (30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Tama Tonga vs. Tomohiro Ishii (G1 Climax 26 A-Block)(31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

Jack Gallagher vs. Fabian Aichner (Cruiserweight Classic First Round)(3/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Chris Brookes vs. Clint Margera (I Quit, Chain)(12/8/16, FCP International Tekkers: The Beginning of the End)

Joseph Conners vs. El Ligero (15/8/16, WCPW Loaded)

Jack Gallagher vs. Akira Tozawa (Cruiserweight Classic Second Round)(17/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Lince Dorado vs. Rich Swann (Cruiserweight Classic Second Round)(24/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Rich Swann vs. TJ Perkins (Cruiserweight Classic Quarter Final)(7/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Pete Dunne vs. Martin Kirby (24/9/16, WCPW Loaded)

Joe Coffey vs. Minoru Suzuki (w/El Desperado)(6/10/16, WCPW Refuse to Lose)

Tyler Bate vs. Liam Slater (22/10/16, WCPW Loaded)

Dan Moloney vs. Ethan Silver vs. TK Cooper vs. Drew Parker (23/10/16, FCP Breaking into Heaven)

Travis Banks vs. Martin Kirby (29/10/16, WCPW Loaded)

El Ligero (c) vs. Pete Dunne (WCPW Internet Championship)(5/11/16, WCPW True Legacy)

El Ligero (c) vs. Marty Scurll (WCPW Internet Championship)(19/11/16, WCPW Loaded)

The Strong Style Collective (Pete Dunne and Travis Banks) vs. The Coffeys (Mark and Joe Coffey)(Adam Pacitti Tam Team Tournament Semi-Final)(26/11/16, WCPW Loaded)

Cody Rhodes (c) vs. El Ligero (c) (GFW NexGen and WCPW Internet Championship)(30/11/16, Delete WCPW)

Johnny Moss and Liam Slater vs. The Coffeys (Mark and Joe Coffey) (Adam Pacitti Tag Team Tournament Final)(30/11/16, Delete WCPW)

 

***

AR Fox (c) vs. Heidi Lovelace vs. DJ Z vs. Chris Castro (DREAMWAVE Alternative Championship)(2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

Zack Sabre Jr vs. Akira Tozawa (2/1/16, PWG Lemmy)

Roderick Strong (c) vs. Stevie Richards (ROH World Television Championship)(2/1/16, ROH TV)

Darrell Allen (w/Earl Black Jr) vs. Chuck Mambo (w/Pastor William Eaver)(British Rules)(3/1/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 14)

Dave Mastiff vs. Eddie Dennis (3/1/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 14)

Jay Lethal (c) (w/Truth Martini) vs. Michael Elgin (RoH World Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

New Day vs. The Dudley Boyz and Kalisto (4/1/16, WWE RAW)

Roman Reigns (c) vs. Sheamus (w/Special Guest Referee Vince McMahon)(WWE Championship)(4/1/16, WWE RAW)

Masashi Takeda, Masaya Takahashi, and Ryuichi Sekine vs. Yankee Two Kenju (Isami Kodaka and Yuko Miyamoto) and Abdullah Kobayashi (Barbed Wire Board Death Match)(4/1/16, BJW)

The Bullet Club (Kenny Omega and AJ Styles) vs. CHAOS (Shinsuke Nakamura and YOSHI-HASHI) (5/1/16, NJPW New Year Dash)

The Briscoe (Mark and Jay Briscoe) and Toru Yano (c) vs. The Bullet Club (The Young Bucks (Matt and Nick Jackson) and Bad Luck Fale)(NEVER Openweight Six Man Tag Championship)(5/1/16, NJPW New Year Dash)

Ricochet and Matt Sydal vs. David Finlay and Jay White (5/1/16, NJPW New Year Dash)

Bobby Roode(c) vs. Bram (TNA King of the Mountain Championship)(5/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Charlotte (c) (w/Ric Flair) vs. Becky Lynch (WWE Divas Championship)(7/1/16, WWE Smackdown)

Dean Ambrose (c) vs. Kevin Owens (WWE Intercontinental Championship)(7/1/16, WWE Smackdown)

Tigre Uno (c) vs. DJ Z vs. Crazzy Steve vs. Mandrews (Elimination Match for the TNA X-Division Championship)(8/1/16, TNA One Night Only: Live)

Trevor Lee vs. Pepper Parks (8/1/16, TNA One Night Only: Live)

The Dudley Boyz vs. The Wyatt Family (Luke Harper and Erik Rowan w/Braun Strowman)(Tables Match)(14/1/16, WWE Smackdown)

Drew Gulak vs. Louis Lyndon (15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

Tyler Breeze vs. Jack Swagger (15/1/16, WWE Superstars)

Frankie Kazarian and Chris Sabin vs. ReDRagon (Kyle O’Reilly and Bobby Fish)(15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

Adam Cole vs. Alex Shelley (15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

The Young Bucks (Matt and Nick Jackson) and The All Night Express (Rhett Titus and Kenny King) vs. The Briscoes (Jay and Mark Briscoe) and War Machine (Hanson and Ray Rowe)(15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

Pete Dunne (c) vs. Flash Morgan Webster (Undisputed British Cruiserweight Championship)(16/1/16, RevPro High Stakes 2016)

Fuego and Titan vs. El Barbaro Cavernario and YOSHI-HASHI (17/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 1)

Shinsuke Nakamura and Mephisto vs. Rysukue Taguchi and Volador Jr (17/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 1)

Seiya Sanada vs. Shinobu (18/1/16, BJW D-RIZE Vol.1)

Roman Reigns vs. Rusev (w/Alberto Del Rio, Wade Barrett, and Sheamus) (w/Special Guest Referee Chris Jericho)(18/1/16, WWE RAW)

Jushin Thunder Liger and Stuka Jr vs. Sho Tanaka and Yohei Komatsu (20/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 3)

Shinsuke Nakamura, Ultimo Guerrero, and Mephisto vs. Juice Robinson, Mistico (II), and Volador Jr (20/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 3)

Team Tremendous (Dan Barry and Bill Carr) vs. Roppongi Vice (Trent Baretta and Rocky Romero)(22/1/16, EVOLVE 53)

CHAOS (Gedo and YOSHI-HASHI), Bobby Z, Hechicero, and Okumura vs. David Finlay, Guerrero Maya Jr, Jushin Thunder Liger, Panther, and KUSHIDA (22/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 4)

Atlantis and Juice Robinson vs. Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito and EVIL)(22/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 4)

Team Tremendous (Bill Carr and Dan Barry) vs. Premier Athlete Brand (Anthony Nese and Caleb Konley w/SoCal Val and Andrea)(Second Chance Tag Team Tournament First Round)(23/1/16, EVOLVE 54)

Tommaso Ciampa vs. Ethan Page (23/1/16, EVOLVE 54)

Fuego, KUSHIDA, and Juice Robinson vs. CHAOS (Gedo and YOSHI-HASHI) and Hechicero (23/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 5)

Guerrero Maya Jr and Panther (c) vs. Okumura and Bobby Z (CMLL Arena Coliseo Tag Team Championship)(23/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 5)

Kenny Williams vs. Lionheart (Winner gets the Number 30 Spot in Square Go)(24/1/16, ICW 5th Annual Square Go)

Alberto Del Rio (c) vs. Kalisto (WWE United States Championship)(24/1/16, WWE Royal Rumble)

Michael Dante vs. Rob Lynch (24/1/16, PROGRESS Ch25: Chat Shit, Get Banged)

Fuego, KUSHIDA, Stuka Jr, and Tiger Mask (IV) vs. Bobby Z, Hechicero, Okumura, and YOSHI-HASHI (24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

The Miz vs. Kalisto (25/1/16, WWE RAW)

Kalisto (c) vs. Neville (WWE United States Championship)(28/1/16, WWE Smackdown)

The Wyatt Family (Bray Wyatt, Luke Harper, and Erick Rowan w/Braun Strowman) vs. Chris Jericho, Dean Ambrose, and Roman Reigns (28/1/16, WWE Smackdown)

N_R_G (c) (Hype Rockwell and “The Generator” Race Jaxon) vs. The Nightmare Warriors (Frightmare and Hallowicked) (Best Two Out of Three Falls)(CHIKARA Campeonatos de Parejas Title) (30/1/16, CHIKARA Day of the Phoenix)

TenKoji (Hiroyoshi Tenzan and Satoshi Kojima) and Jushin Thunder Liger vs. Yuji Nagata, Manabu Nakanishi, and Tiger Mask (IV)(30/1/16, NJPW Road to New Beginning Day 2)

Bullet Club (Doc Gallows, Karl Anderson, Kenny Omega, and Cody Hall) vs. Great Bash Heel (Togi Makabe and Tomoaki Honma), Michael Elgin, and Juice Robinson (30/1/16, NJPW Road to New Beginning Day 2)

Kalisto vs. Rusev (w/Lana)(1/2/16, WWE RAW)

Dolph Ziggler vs. Kevin Owens (1/2/16, WWE RAW)

New Day (Kofi Kingston and Big E w/Xavier Woods) vs. Roman Reigns and Dean Ambrose (1/2/16, WWE RAW)

Johnny Mundo vs. Killshot (3/2/16, Lucha Underground)

Stardust vs. Zack Ryder (5/2/16, WWE Superstars)

War Machine (c) (Hanson and Rowe) vs. The All Night Express (Kenny King and Rhett Titus)(RoH World Tag Team Championship)(6/2/16, RoH TV)

Gideon Grey vs. Colt Cabana (7/2/16, RevPro Live at the Cockpit 6)

Jack Evans vs. Drago (10/2/16, Lucha Underground)

CHAOS (Gedo, YOSHI-HASHI, and Kazushi Sakuraba) vs. Jushin Thunder Liger, Tiger Mask (IV), and Ryusuke Taguchi (11/2/16, NJPW The New Beginning in Osaka)

Bullet Club (Kenny Omega, Doc Gallows, and Karl Anderson) vs. Great Bash Heel (Togi Makabe and Tomoaki Honma) and Hiroshi Tanahashi (11/2/16, NJPW The New Beginning in Osaka)

Kazuchika Okada (w/Gedo)(c) vs. Hirooki Goto (IWGP Heavyweight Championship)(11/2/16, NJPW The New Beginning in Osaka)

Chuck Taylor vs. Dalton Castle (12/2/16, PWG Bowie)

ACH and Matt Sydal vs. The Young Bucks (Matt and Nick Jackson)(13/2/16, ROH TV)

Samantha Heights vs. Su Yung (w/Chrissy Rivera)(13/2/16, WSU 9th Anniversary Show)

Leva Bates (c) vs. Hania the Howling Huntress (WSU Spirit Championship)(13/2/16, WSU 9th Anniversary Show)

Neville and Zack Ryder vs. Stardust and Tyler Breeze (16/2/16, WWE Main Event)

Ryusuke Taguchi and Dalton Castle (w/The Boys) vs. Jushin Thunder Liger and Matt Sydal (19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Gedo vs. Delirious (19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Trevor Lee vs. Joey Janela (19/2/16, AAW The Art of War)

The Hooligans (Devin and Mason Cutter) and Buck Nasty vs. Dave Crist, Markus Crane, and Shane Hollister (19/2/16, AAW The Art of War)

Roderick Strong (c) vs. Jonathan Gresham (RoH World Television Championship)(20/2/16, RoH TV)

ACH and Alex Shelley vs. The Briscoes (Jay and Mark Briscoe w/ODB)(20/2/16, RoH TV)

Dalton Castle (w/The Boys) vs. Frankie Kazarian (20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

Hiroshi Tanahashi, Michael Elgin, and Roderick Strong vs. CHAOS (Kazuchika Okada, Tomohiro Ishii, and YOSH-HASHI w/Gedo)(20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

Jay Lethal (w/Truth Martini) (c) vs. Tomoaki Honma (RoH World Championship)(20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

David Finlay vs. Taiji Ishimori (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Yuji Nagata vs. Mitsuhiro Kitamiya (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Moose (w/Stokely Hathaway) vs. Kazuchika Okada (w/Gedo)(26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

Silas Young and The Beer City Bruiser vs. The Boys (Silas Young Career on the Line)(27/2/16, ROH TV)

Zack Ryder vs. Stardust (1/3/16, WWE Main Event)

Neville vs. Viktor (w/Konnor)(4/3/16, WWE Superstars)

Summer Rae vs. Natalya (4/3/16, WWE Superstars)

Legion of Lords (Gideon Grey and Rishi Ghosh) vs. British Young Bloods (Jake McClusky and Bruce)(6/3/16, RevPro Live at the Cockpit 7)

Samoa Joe vs. Sami Zayn (Best 2 Out of 3 Falls, NXT Championship Number One Contendership)(9/3/16, WWE NXT)

Aaron Insane vs. Tyler Bate vs. Mike Schwarz vs. David Starr (11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Ilja Dragunov (w/Adam Polak) vs. Speedball Mike Bailey (16 Carat Gold First Round)(11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Trevor Lee vs. Angelico (16 Carat Gold First Round)(11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Silas Young vs. Drew Galloway (16 Carat Gold First Round)(11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Melanie Gray vs. Toni Storm (12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

David Francisco vs. Mike Hitchman (13/3/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 15)

Angelico vs. Drew Galloway (16 Carat Gold Quarter Final)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Sami Callihan vs. Zack Sabre Jr (16 Carat Gold Semi Final)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Da Mack vs. Emil Sitoci vs. Kim Ray (wXw Shotgun Championship Number One Contendership)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

American Alpha (Jason Jordan and Chad Gable) vs. The Vaudevillains (Aiden English and Simon Gotch)(NXT Tag Team Championship Number One Contendership)(16/3/16, WWE NXT)

Disciples of Death (Bario Negro, Siniestro de la Muerte, and Trece) (w/Catrina) (c) vs. Angelico, Ivelisse, and Son of Havoc (Lucha Underground Trios Championship) (If the Challengers Lose they Must Leave)(16/3/16, Lucha Underground)

Zack Ryder vs. Tyler Breeze (18/3/16, WWE Superstars)

James Castle (w/Josh Bodom) vs. Flash Morgan Webster (31/3/16, RevPro TV)

Rush vs. Bobby Lashley (Liga Elite 2016)(1/4/16, Lucha Azteca)

Kaho Kobayashi and Kyoko Kimura vs. Hiroyo Matsumoto and Mika Iwata (8/4/16, Sendai Girls)

Bo Dallas (w/Adam Rose, Curtis Axel, and Heath Slater) vs. Kalisto (8/4/16, WWE Superstars)

Flash Morgan Webster vs. Mark Haskins (10/4/16, PROGRESS Ch 28: Please, Please, Please, Let Me Get What I Want)

Marty Scurll vs. Tommy End (10/4/16, PROGRESS Ch 28: Please, Please, Please, Let Me Get What I Want)

The Origin (El Ligero and Nathan Cruz)(c) vs. FSU (Mark Andrews and Eddie Dennis)(NoDQ, PROGRESS Tag Team Championship)(10/4/16, PROGRESS Ch 28: Please, Please, Please, Let Me Get What I Want)

Johnny Gargano and Tommaso Ciampa vs. The Vaudevillains (Aiden English and Simon Gotch)(13/4/16, WWE NXT)

Dolph Ziggler vs. Tyler Breeze (15/4/16, WWE Superstars)

ACH vs. Ricochet (17/4/16, RevPro Sittingbourne Spectacular)

Pete Dunne vs. Matt Sydal (17/4/16, RevPro Sittingbourne Spectacular)

Fenix, PJ Black, and Jack Evans vs. The Disciples of Death (Trece, Barrio Negro, and El Siniestro de la Muerte)(w/Catrina)(Trios Tournament First Round)(20/4/16, Lucha Underground)

Samoa Joe vs. Apollo Crews (20/4/16, WWE NXT)

Mascara Dorada vs. La Mascara (Liga Elite 2016)(22/4/16, Lucha Azteca)

Tyler Breeze vs. Kalisto (22/4/16, WWE Superstars)

Joe Coffey vs. Rampage Brown (Atlas Title Tournament A-Block)(24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

Marty Scurll (c) vs. Tommy End (PROGRESS World Championship)(24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

Rush, Pierroth, and Toscano vs. LA Park, El Hijo de LA Park, and Super Parka (Lucha Trios)(29/4/16, Lucha Azteca)

Kalisto vs. Tyler Breeze (29/4/16, WWE Superstars)

Dan Magee vs. Rob Lias (1/5/16, RevPro Live at the Cockpit 8)

Sha Samuels vs. Eddie Dennis (1/5/16, RevPro Live at the Cockpit 8)

Golden Magic and Puma vs. Metaleon and Triton (Elite Middleweight Championship Tournament)(13/5/16, Lucha Azteca)

Mike Hitchman vs. Paul Robinson (Chain Match)(15/5/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 16)

Stardust vs. Zack Ryder (20/5/16, WWE Superstars)

TK Cooper (w/Dahlia Black) vs. Jack Gallagher (Super Strong Style 16 First Round)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

Tommy End vs. Rampage Brown (Super Strong Style 16 First Round)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

Sami Callihan vs. Tommy End (Super Strong Style 16 Quarter Final)(30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Mark Andrews vs. Zack Gibson (Super Strong Style 16 Semi Final)(30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Mark Andrews vs. Tommy End (Super Strong Style 16 Final)(30/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 2)

Rob Lias vs. Jonny Storm (2/6/16, RevPro Live in Portsmouth 4)

Jack Swagger vs. Viktor (3/6/16, WWE Superstars)

Kurtis Chapman vs. Dan Magee vs. Rob Lias (5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

Marty Scurll vs. Big Damo (5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

AR Fox vs. Dave Crist vs. Dezmond Xavier vs. Zachary Wentz vs. Chainsaw King vs. Connor Braxton vs. Kurt Stallion vs. KLD (AR Fox Open Invite Scramble)(10/6/16, Pro Wrestling Revolver Debut Show)

Michael Elgin vs.PJ Black (10/6/16, Pro Wrestling Revolver Debut Show)

Sami Callihan vs. Bob Holly (10/6/16, Pro Wrestling Revolver Debut Show)

Martin Stone vs. Pete Dunne (12/6/16, RevPro Angle vs. Sabre Jr)

Kurt Angle vs. Zack Sabre Jr (12/6/16, RevPro Angle vs. Sabre Jr)

Sasha Banks vs. Summer Rae (17/6/16, WWE Superstars)

Damon Moser vs. Zack Gibson (w/Nathan Cruz)(19/6/16, PROGRESS Ch 31: All Hail the New Puritans)

Mikey Whiplash vs. Pastor William Eaver (19/6/16, PROGRESS Ch 31: All Hail the New Puritans)

Rampage Brown (w/Adam Blampied) vs. Noam Dar (4/7/16, WCPW Loaded)

Kota Ibushi vs. Sean Maluta (Cruiserweight Classic First Round)(13/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Bad Luck Fale vs. Hirooki Goto (G1 Climax 26 A-Block)(18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Tetsuya Naito vs. Yuji Nagata (G1 Climax 26 B-Block)(22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

YOSHI-HASH and Katsuhiko Nakajima vs. Tomoaki Honma and Katsuyori Shibata (23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Bullet Club (Bad Luck Fale, Tama Tonga, and Yujiro Takahashi) vs. Hiroshi Tanahashi, KUSHIDA, and Captain New Japan (24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

EVIL vs. Yuji Nagata (G1 Climax 26 B-Block)(24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

El Ligero vs. Martin Kirby (Mask vs. Pride)(25/7/16, WCPW Built to Destroy)

Big Damo (w/Jack the Jobber) vs. Rampage Brown (w/Adam Blampied)(WCPW World Championship)(25/7/16, WCPW Built to Destroy)

SANADA vs. Togi Makabe (G1 Climax 26 A-Block)(25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Tetsuya Naito vs. Toru Yano (G1 Climax 26 B-Block)(27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

Bullet Club (Tama Tonga, Yujiro Takahashi, and Bad Luck Fale) vs. CHAOS (Kazuchika Okada, Tomohiro Ishii, and Gedo)(27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

SANADA vs. Hirooki Goto (G1 Climax 26 A-Block)(28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI) vs. Katsuyori Shibata, KUSHIDA, and Juice Robinson (28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

Bullet Club (Yujiro Takahashi, Bad Luck Fale, and Tama Tonga) vs. Satoshi Kojima, Manabu Nakanishi, and Captain New Japan (30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Los Ingobernables de Japon (SANADA and BUSHI) vs. Juice Robinson and KUSHIDA (30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

EVIL vs. YOSHI-HASHI (G1 Climax 26 B-Block) (30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Jack Gallagher vs. El Ligero (30/7/16, NORTH Wrestling NCL1 – Brace Yourself)

HT Drake vs. Liam Thomson (30/7/16, NORTH Wrestling NCL1 – Brace Yourself)

Liquid Dreams (Jakey and Brucey) vs. DND (Cieran Donnelly and Danny Duggan)(3/8/16, Fight! Nation Wednesday Night Wrestling)

Doug Williams vs. Pyscho Phillips (10/8/16, Fight! Nation Wednesday Night Wrestling)

Nixon Newell vs. Jessicka Havok (12/8/16, FCP International Tekkers: The Beginning of the End)

Doug Williams vs. Noam Dar (Noam Dar’s WCPW Career on the Line)(15/8/16, WCPW Loaded)

Big Damo (c) vs. Joe Coffey (WCPW World Championship)(15/8/16, WCPW Loaded)

Tony Nese vs. Brian Kendrick (Cruiserweight Classic Second Round)(17/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Bea Priestley vs. Nixon Newell (22/8/16, WCPW Loaded)

Pete Dunne vs. EC3 vs. El Ligero (3/9/16, WCPW Stacked)

Travis Banks and Martin Kirby vs. Liam Slater and Gabriel Kidd (3/9/16, WCPW Stacked)

Joseph Conners (c) vs. El Ligero (WCPW World Championship)(10/9/16, WCPW Loaded)

Nixon Newell vs. Jessicka Havok (23/9/16, FCP Project Mayhem V)

Chris Brookes vs. Clint Margera (Fans Bring the Weapons)(23/9/16, FCP Project Mayhem V)

Alberto El Patron vs. Big Damo (w/Adam Blampied)(Title Shot vs. WCPW Career)(24/9/16, WCPW Loaded)

Johnny Moss and Liam Slater vs. Moustache Mountain (Trent Seven and Tyler Bate) vs. Los Perspectiva (Lucha Archer and El Hijo de Gracie w/El Drako and James R Kennedy)(1/10/16, WCPW Loaded)

Fire Ant vs. Dan Moloney (21/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 1)

Pete Dunne vs. Joe Hendry (22/10/16, WCPW Loaded)

Mikey Whiplash vs. Clint Margera (22/10/16, FCP Pulp Fixxon Night 2)

Chris Brookes vs. Fire Ant (23/10/16, FCP Breaking into Heaven)

Strong Style Collective (Pete Dunne and Travis Banks) vs. El Ligero and Alberto El Patron (Adam Pacitti Tag Team Tournament First Round)(5/11/16, WCPW True Legacy)

Big Damo vs. Martin Kirby (12/11/16, WCPW True Legacy)

Nixon Newell (c) vs. Kimber Lee (WCPW Women’s Championship, Street Fight, Melina Guest Referee)(12/11/16, WCPW True Legacy)

Dan Moloney vs. Sean Kustom (25/11/16, FCP Infinity)

Joseph Conners (c) vs. Joe Hendry vs. Drew Galloway (Cage, WCPW World Championship)(30/11/16, Delete WCPW)

 

** 3/4

Fred Yehi vs. Black Baron (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

Moose vs. AR Fox (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

Masakado (c) vs. KAMIKAZE vs. Takuya Sugaware (ZERO1 United National Heavyweight Championship)(1/1/16, ZERO1)

Will Ferrara vs. Caprice Coleman (NoDQ)(2/1/16, ROH TV)

Brian Cage vs. Chris Dickinson (2/1/16, PWG Lemmy)

Team Overkill (c) (Christian Rose and Matt Cage) vs. Johnny Gargano and Tommaso Ciampa (DREAMWAVE Tag Team Championship)(2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

Nick Brubaker vs. Prince Mustafa Ali (2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

The Revolutionists (Sha Samuels and James Castle)(c) vs. Jimmy Havoc and T-Bone (RPW British Tag Team Championship)(3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

TK Cooper vs. Earl Black Jr vs. Damon Moser vs. Pastor William Eaver (3/1/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 14)

Karl Anderson and Doc Gallows (c) vs. Tomoaki Honma and Togi Makabe (IWGP Heavyweight Tag Team Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

Toru Yano, Jay and Mark Briscoe vs. Tama Tonga, Bad Luck Fale, and Yujiro Takahashi (NEVER Openweight Six Man Tag Team Championship)(4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

League of Nations (Alberto Del Rio & Rusev) vs. The Usos (4/1/16, WWE RAW)

Manabu Nakanishi, Ryusuke Taguchi, Shiro Koshinaka, Sho Tanaka, and Yuji Nagata vs. Cheeseburger, Jushin Thunder Liger, Tiger Mask (IV), Yohei Komatsu, and Yoshiaki Fujiwara (5/1/16, NJPW New Year Dash)

Matt Hardy vs. Eric Young (World Title Series Semi Final)(5/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Alberto Del Rio vs. Kalisto (7/1/16, WWE Smackdown)

Grado vs. Abyss (Monster’s Ball)(8/1/16, TNA One Night Only:Live)

Beer Money (James Storm and Bobby Roode) vs. Eric Young and Bram (8/1/16, TNA One Night Only:Live)

Roppongi Vice vs. The All Night Express (9/1/16, ROH TV)

The New Day (Kofi Kingston & Big E w/Xavier Woods) vs. The Usos (w/Chris Jericho)(11/1/16, WWE RAW)

Jack Swagger and Mark Henry vs. The Ascension (12/1/16, WWE Main Event)

Bobby Roode (c) (w/James Storm) vs. Eric Young (w/Bram) (TNA King of the Mountain Championship)(12/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

The Social Outcasts vs. Goldust, Jack Swagger, Damien Sandow, and Zack Ryder (14/1/16, WWE Smackdown)

Sheamus and Kevin Owens vs. Dean Ambrose and Neville (14/1/16, WWE Smackdown)

Tim Hughes vs. Michael Elgin (15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

ACH vs. Silas Young vs. Moose (w/Stokley Hathaway)(15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

The Revolutionists (James Castle, Josh Bodom, and Sha Samuels) vs. Jimmy Havoc, T-Bone, and Bram (NoDQ)(16/1/16, RevPro High Stakes 2016)

KUSHIDA and Stuka Jr vs. Sho Tanaka and Yohei Komatsu (17/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 1)

Gail Kim (c) vs. Awesome Kong (w/Rebel, Jade, and Marti Bell)(TNA Knockouts Championship)(19/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Fuego and Ryusuke Taguchi vs. Sho Tanaka and Yohei Komatsu (19/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 2)

Johnny Gargano vs. Samoa Joe (20/1/16, WWE NXT)

The New Day (Big E, Kofi Kingston, and Xavier Woods) vs. The Usos (Jimmy and Jey Uso) and Dolph Ziggler (21/1/16, WWE Smackdown)

Jack Swagger vs. Fandango (22/1/16, WWE Superstars)

Peter Kaasa vs. Matt Riddle (w/Drew Gulak)(Style Battle Round Robin Tournament)(22/1/16, EVOLVE 53)

Catch Point (Drew Gulak and TJ Perkins w/Matt Riddle and Tracy Williams) vs. Drew Galloway and Johnny Gargano (EVOLVE Tag Team Championship Tournament)(22/1/16, EVOLVE 53)

Brian Fury vs. Shaheem Ali (2016 Top Prospect Tournament First Round)(23/1/16, RoH TV)

Mascara Dorada and Titan vs. Sho Tanaka and Yohei Komatsu (23/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 5)

Fred Yehi vs. Matt Riddle (Styles Battle 2016 Round Robin)(23/1/16, EVOLVE 54)

Square Go Match (Number One Contender’s Match for ICW World Heavyweight Championship)(24/1/16, ICW 5th Annual Square Go)

Dahlia Black (w/TK Cooper) vs. Toni Storm vs. Jinny (w/Elizabeth) vs. Pollyanna (24/1/16, PROGRESS Ch25: Chat Shit, Get Banged)

Charlotte (c) (w/Ric Flair) vs. Becky Lynch (WWE Divas Championship)(24/1/16, WWE Royal Rumble)

Dolph Ziggler vs. Kevin Owens (25/1/16, WWE RAW)

Baron Corbin vs. Samoa Joe vs. Sami Zayn (NXT Number One Contendership Match)(27/1/16, WWE NXT)

Son of Havoc vs. Angelico vs. Ivelisse (Number One Contender’s Match for Lucha Underground Championship)(27/1/16, Lucha Underground)

New Day (Big E, Kofi Kingston, and Xavier Woods) and The Miz vs. The Usos (Jimmy and Jey Uso), Titus O’Neil, and Dolph Ziggler (28/1/16, WWE Smackdown)

Jaka (w/Jakob Hammermeier and Pinkie Sanchez) vs. Amasis (30/1/16, CHIKARA Days of the Phoenix)

Apollo Crews vs. Finn Balor (3/2/16, WWE NXT)

The Mack vs. PJ Black (3/2/16, Lucha Underground)

Kalisto vs. Kevin Owens (4/2/16, WWE Smackdown)

Dean Ambrose and Roman Reigns vs. League of Nations (Rusev and Albero Del Rio w/Wade Barrett)(4/2/16, WWE Smackdown)

Mark Henry and Jack Swagger vs. The Ascension (Konnor and Viktor) (5/2/16, WWE Superstars)

Baron Corbin vs. Johnny Gargano (10/2/16, WWE NXT)

The Young Bucks (Matt and Nick Jackson)(w/Cody Hall)(c) vs. ReDRagon (Kyle O’Reilly and Bobby Fish) vs. Ricochet and Matt Sydal (IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship)(11/2/16, NJPW The New Beginning in Osaka)

Stardust vs. Zack Ryder (12/2/16, WWE Superstars)

Veda Scott vs. Solo Darling (Sweet Uncensored Rules Match)(13/2/16, WSU 9th Anniversary Show)

Timothy Thatcher vs. Jack Gallagher (14/2/16, PROGRESS Ch 26: Unknown Pleasures)

Enzo Amore, Colin Cassady, and American Alpha (Jason Jordan and Chad Gable) vs. Blake, Murphy, Scott Dawson, and Dash Wilder (w/Alexa Bliss)(17/2/16, WWE NXT)

KUSHIDA vs. Frankie Kazarian (19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Hiroshi Tanahashi, Michael Elgin, Moose, and Tomoaki Honma vs. Bullet Club (Bad Luck Fale, Cody Hall, Tama Tonga, and Yujiro Takahashi)(19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Bullet Club (Karl Anderson and Doc Gallows) vs. The Briscoes (Jay and Mark Briscoe)(19/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 1)

Delirious and Gedo vs. Jushin Thunder Liger and Matt Sydal (20/2/16, NJPW/ROH Honor Rising Day 2)

American Alpha (Chad Gable and Jason Jordan) vs. Blake and Murphy (w/Alexa Bliss)(24/2/16, WWE NXT)

Johnny Mundo vs. Cage (24/2/16, Lucha Underground)

Hitoshi Kumano vs. Hirai Kawato (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Ryusuke Taguchi vs. Kaito Kiyomiya (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Hirooki Goto vs. Dalton Castle (w/The Boys)(26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

Stardust vs. Zack Ryder (26/2/16, WWE Superstars)

Brian Fury vs. Action Ortiz (2016 Top Prospect Tournament Semi-Final)(27/2/16, ROH TV)

The Ascension (Konnor and Viktor) vs. Lucha Dragons (Sin Cara and Kalisto)(1/3/16, WWE Main Event)

Prince Puma vs. Pentagon Jr (2/3/16, Lucha Underground)

Tama Tonga vs. Togi Makabe (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Drew Galloway vs. Trent Barreta (4/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 1)

Drew Galloway vs. Trevor Lee (5/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 2)

Joel Redman vs. Timothy Thatcher (6/3/16, RevPro Live at the Cockpit 7)

Paige and Natalya vs. Team BAD (Naomi and Tamina)(8/3/16, WWE Main Event)

Sasa Keel vs. Timothy Thatcher (16 Carat Gold First Round)(11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Jurn Simmons (c) vs. Tyler Bate (wXw Unified World Championship)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Nia Jax and Eva Marie vs. Asuka and Bayley (16/3/16, WWE NXT)

Rich Swann vs. Finn Balor (23/3/16, WWE NXT)

Damian Dunne vs. Pastor William Eaver (Natural Progression Series III Semi Final)(27/3/16, PROGRESS Ch 27: The Lost Art of Suffering)

The Revival (Dash Wilder and Scott Dawson) vs. Tucker Knight and Steve Cutler (30/3/16, WWE NXT)

La Mascara, Ultimo Guerrero, and Volador Jr. vs. Atlantis, Mistico (II), and Caristico (Best 2 out of 3 Falls)(1/4/16, Lucha Azteca)

The Crew (Mr Cisco and Cortez Castro) and Joey Ryan vs. Marty the Moth, Mariposa, and The Mack (Trios Tournament)(6/4/16, Lucha Underground)

La Mascara vs. Atlantis (Liga Elite 2016)(8/4/16, Lucha Azteca)

Yoshiko vs. Cassandra Miyagi (8/4/16, Sendai Girls)

Alexa Bliss vs. Tessa Blanchard (13/4/16, WWE NXT)

Rush and Dragon Lee vs. Argos and Caristico (Best 2 out of 3 Falls)(15/4/16, Lucha Azteca)

Dalton Castle vs. Big Damo (17/4/16, RevPro Sittingbourne Spectacular)

Matanza Cuerto (w/Dario Cuerto) (c) vs. Mil Muertes (w/Catrina)(Lucha Underground Championship)(20/4/16, Lucha Underground)

Atlantis vs. Caristico (Liga Elite 2016)(22/4/16, Lucha Azteca)

Big Damo vs. Michael Dante (Atlas Title Tournament B-Block)(24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

Rhia O’Reilly vs. Addy Starr (1/5/16, RevPro Live at the Cockpit 8)

Josh Bodom (w/James Castle and Sha Samuels) vs. Noam Dar (Global Cruiserweight Series British Qualifier)(1/5/16, RevPro Live at the Cockpit 8)

Prince Puma, Dragon Azteca Jr, and Rey Mysterio Jr (c) vs. Ivelisse, Son of Havoc, and Johnny Mundo (w/Taya)(LU Trios Championship)(11/5/16, Lucha Underground)

Sha Samuels vs. Charlie Garrett (22/5/16, RevPro TV)

Viktor vs. Zack Ryder (27/5/16, WWE Superstars)

Jinny Couture vs. Addy Starr (5/6/16, RevPro Live at the Cockpit 9)

Tommy Dreamer vs. Arik Cannon (Extreme Rules)(10/6/16, Pro Wrestling Revolver Debut Show)

The Dudley Boyz (Bubba Ray and D-Von Dudley) vs. Zack Ryder and Dolph Ziggler (10/6/16, WWE Superstars)

Noam Dar vs. Marty Scurll (12/6/16, RevPro Angle vs. Sabre Jr)

The Revolutionists (Sha Samuels and James Castle)(c) vs. Joel Redman and Charlie Garrett (RevPro British Tag Team Championship)(12/6/16, RevPro Angle vs. Sabre Jr)

The Primate (w/Suzie Kennedy) vs. Joe Coffey (11/7/16, WCPW Loaded)

Clement Petiot vs. Cedric Alexander (Cruiserweight Classic First Round)(13/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Gran Metalik vs. Alejandro Saez (Cruiserweight Classic First Round)(13/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Yuji Nagata, Michael Elgin, and David Finlay vs. Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI)(18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Captain New Japan, Ryuskue Taguchi, KUSHIDA, and Tomoaki Honma vs. Manabu Nakanishi, Katsuyori Shibata, Jushin Thunder Liger, and Tiger Mask (IV)(18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Rampage Brown (w/Adam Blampied) and The Primate (w/Suzie Kennedy) vs. Joe Coffey and Big Damo (w/Jack the Jobber)(18/7/16, WCPW Loaded)

Will Ospreay vs.Titan (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

Tajiri vs. Damian Slater (Cruiserweight Classic First Round)(20/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Katsuhiko Nakajima vs Toru Yano (G1 Glimax 26 B-Block)(22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

Naomichi Marufuji and CHAOS (Tomohiro Ishii and Hirooki Goto) vs. Bullet Club (Tama Tonga, Bad Luck Fale, and Yujiro Takahashi)(22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

Captain New Japan, Juice Robinson, David Finlay, and KUSHIDA vs. Satoshi Kojima, Manabu Nakanishi, Tiger Mask (IV), and Jushin Thunder Liger (23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Bad Luck Fale vs. Tomohiro Ishii (G1 Climax 26 A-Block)(25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Naomichi Marufuji vs. Hiroyoshi Tenzan (w/Satoshi Kojima)(G1 Climax 26 A-Block)(25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Tama Tonga (w/Yujiro Takahashi) vs. Hiroshi Tanahashi (G1 Climax 26 A-Block)(25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

TenKoji (Hiroyoshi Tenzan and Satoshi Kojima) and Manabu Nakanishi vs. Togi Makabe, David Finlay, and Juice Robinson (27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

Naomichi Marufuji and CHAOS (Kazuchika Okada, Tomohiro Ishii, Hirooki Goto, and Gedo) vs. Hiroshi Tanahashi, Hiroyoshi Tenzan, Togi Makabe, Jushin Thunder Liger, and Tiger Mask (IV) (30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Damian Dunne vs. Liam Slater (30/7/16, NORTH Wrestling NCL1 – Brace Yourself)

Bad Luck Fale vs. SANADA (G1 Climax 26 A-Block)(31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9) 

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, BUSHI, and EVIL) vs. Juice Robinson, Tomoaki Honma, and KUSHIDA (31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

David Finlay and Michael Elgin vs. Yuji Nagata and Tiger Mask (IV) (31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

Tyler Bate vs. Jigsaw (12/8/16, FCP International Tekkers: The Beginning of the End)

Prospect (Alex Gracie, Lucas Archer, and Drake w/James R Kennedy) vs. Team Hendry (Joe Hendry, Joseph Conners, and Grado)(Elimination)(22/8/16, WCPW Loaded)

Doug Williams vs. Drew Galloway (3/9/16, WCPW Stacked)

The Hunter Brothers (Jim and Lee Hunter) vs. Facesmashers (Dan Moloney and Wild Boar)(Tornado Tables Match)(23/9/16, FCP Project Mayhem V)

Nixon Newell (c) vs. Alex Windsor vs. Katarina Leigh (WCPW Women’s Championship)(1/10/16, WCPW Loaded)

Joe Hendry vs. Kurt Angle (6/10/16, WCPW Refuse to Lose)

Pete Dunne (c) vs. Clint Margera (FCP Championship, Falls Count Anywhere)(23/10/16, FCP Breaking into Heaven)

Prince Ameen and Gabriel Kidd vs. El Ligero and El Desperado (29/10/16, WCPW Loaded)

Kurt Angle vs. Cody Rhodes (12/11/16, WCPW True Legacy)

Ariya Daivari vs. Jack Gallagher (29/11/16, WWE 205 Live)

 

** 1/2

Mineo Fujita vs. Minoru Tanaka (1/1/16, ZERO1)

Cedric Alexander (w/Veda Scott) vs. Jonathan Gresham (2/1/16, ROH TV)

Ruff Hausen (Donovan Danhausen and Ruff Crossing w/Zahra Schreiber) vs. Vic Capri and Stephen Wolf (2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

Heisei Gokudo Combi (Kankuro Hoshino and Masato Inaba) vs. Hideyoshi Kamitani and Ryota Hama (4/1/16, BJW)

Hirooki Goto vs. Tetsuya Naito (4/1/16, NJPW Wrestle Kingdom 10)

Kevin Owens vs. Neville (4/1/16, WWE RAW)

Charlotte (w/Ric Flair) vs. Becky Lynch (4/1/16, WWE RAW)

Juice Robinson vs. Jay Lethal (w/Truth Martini)(5/1/16, NJPW New Year Dash)

The Dollhouse vs. The Beautiful People & Gail Kim (5/1/16 TNA iMPACT Wrestling)

Dolph Ziggler, Neville, Goldust, and R-Truth vs. The New Day (Big E, Kofi Kingston, and Xavier Woods) and The Miz (8/1/16, WWE Smackdown)

Dalton Castle (w/The Boys) vs. Moose (w/Stokely Hathaway) vs. Matt Sydal vs. Jay Briscoe (Four Corners Survival)(9/1/16, ROH TV)

The Dollhouse (Awesome Kong and Jade w/Marti Bell and Rebel) vs. The Beautiful People (Velvet Sky and Madison Rayne) (Street Fight)(12/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

The Wolves (Davey Richards and Eddie Edwards) and Tigre Uno vs. Eli Drake, Jessie Godderz, and DJ Z (12/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Tommaso Ciampa vs. Danny Burch (13/1/16, WWE NXT)

Brittany Blake and Allysin Kay vs. Kimber Lee and Heidi Lovelace (15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

Eddie Machete, Buck Nasty, and Connor Braxton vs. Shane Hollister, Markus Crane, and Matt Fitchett (15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

Roderick Strong (c) vs. Curry Man (ROH World Television Championship)(15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

Doug Williams vs. Colt Cabana (16/1/16, RevPro High Stakes 2016)

The Addiction (Frankie Kazarian and Christopher Daniels w/Chris Sabin) vs. ACH and Alex Shelley (16/1/16, RoH TV)

CHAOS (Kazuchika Okada and Gedo) and Ultimo Guerrero vs. Hiroshi Tanahashi, Jushin Thunder Liger, and Mistico (II) (17/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 1)

Jake Lee vs. Kazumi Kikuta (18/1/16, BJW D-RIZE Vol.1)

Tamina (w/Naomi) vs. Becky Lynch (18/1/16, WWE RAW)

Dean Ambrose and Kalisto vs. The League of Nations (Sheamus and Albetro Del Rio w/Wade Barrett)(18/1/16, WWE RAW)

Bobby Z vs. Guerrero Maya Jr (19/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 2)

Gedo and Ultimo Guerrero vs. KUSHIDA and Mistico (II) (19/1/16, NJPW/CMLL Fantastic Mania Day 2)

Baron Corbin vs. Rich Swann (20/1/16, WWE NXT)

Guerrero Maya Jr vs. Okumura (20/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 3)

CHAOS (Gedo and YOSHI-HASHI), El Barbaro Cavernario, and Hechicero vs. Jay White, KUSHIDA, Ryusuke Taguchi, and Titan (20/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 3)

Joe Coleman vs. Jason Cade (22/1/16, EVOLVE 53)

Ethan Page vs. PJ Black (22/1/16, EVOLVE 53)

Damian Dunne vs. Tyler Bate (Natural Progression Series III Quarter Final)(24/1/16, PROGRESS Ch25: Chat Shit, Get Banged)

Paul Robinson vs. Flash Morgan Webster (24/1/16, PROGRESS Ch25: Chat Shit, Get Banged)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI) vs. Atlantis, Mascara Dorada, and Ryusuke Taguchi (24/1/16, NJPW/CMLL Fantastica Mania Day 6)

Roman Reigns and Dean Ambrose vs. League of Nations (Rusev and Sheamus w/Alberto Del Rio and Wade Barrett)(25/1/16, WWE RAW)

The Dudley Boyz (Bubba Ray and D-Von Dudley) vs. The Ascension (Konnor and Viktor)(26/1/16, WWE Main Event)

American Alpha (Chad Gable and Jason Jordan) vs. Blake and Murphy (w/Alexa Bliss)(27/1/16, WWE NXT)

Mil Muertes (c) vs. Ivelisse (Lucha Underground Championship)(27/1/16, Lucha Underground)

Curtis Axel (w/Adam Rose, Bo Dallas, and Heath Slater) vs. AJ Styles (28/1/16, WWE Smackdown)

Charlotte (w/Ric Flair) vs. Natalya (28/1/16, WWE Smackdown)

Roderick Strong (c) vs. Masada (RoH World Television Championship)(30/1/16, RoH TV)

Paige and Natalya vs. Team BAD (Naomi and Tamina)(2/2/16, WWE Main Event)

The Disciples of Death (Barrio Negro, El Siniestro de la Muerte, and Trece w/Catrina) vs. Prince Puma and Pentagon Jr. (3-on-2 Handicap Match)(3/2/16, Lucha Underground)

The Vaudevillains (Simon Gotch and Aiden English) vs. Hype Bros (Mojo Rawley and Zack Ryder)(3/2/16, WWE NXT)

Frankie Kazarian (w/Chris Sabin) vs. Alex Shelley (6/2/16, RoH TV)

Sami Callihan vs. Jack Evans (12/2/16, PWG Bowie)

LuFisto vs. Jessicka Havok (13/2/16, WSU 9th Anniversary Show)

Silas Young and The Beer City Bruiser vs. Caprice Coleman and Will Ferrara (13/2/16, ROH TV)

Mikey Whiplash vs. Rampage Brown (14/2/16, PROGRESS Ch 26: Unknown Pleasures)

Social Outcasts (Heath Slater, Adam Rose, and Curtis Axel) vs. New Day (Kofi Kingston, Big E, and Xavier Woods)(16/2/16, WWE Main Event)

Angelico, Son of Havoc, and Ivelisse vs. Chavo Guerrero Jr. and The Crew (Mr Cisco and Cortez Castro)(17/2/16, Lucha Underground)

Connor Braxton and Eddie Machete vs. Alex Daniels and Candice LeRae (19/2/16, AAW The Art of War)

Matt Fitchett and Davey Vega vs. Zero Gravity (CJ Esparza and Brett Gakiya)(19/2/16, AAW The Art of War)

Bo Dallas (w/Adam Rose, Curtis Axel, and Heath Slater) vs. Darren Young (23/2/16, WWE Main Event)

Jack Evans vs. PJ Black (24/2/16, Lucha Underground)

Jay White vs. Yoshinari Ogawa (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

TenKoji (Hiroyoshi Tenzan and Satoshi Kojima) vs. Captain NOAH and Genba Hirayanagi (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Adam Page vs. BJ Whitmer (26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

Christopher Daniels (w/Frankie Kazarian) vs. Alex Shelley (26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

War Machine (Hanson and Rowe)(c) vs. The All-Night Express (Kenny King and Rhett Titus)(NoDQ, ROH World Tag Team Championship)(26/2/16, ROH 14th Anniversary Show)

Adam Cole vs. Matt Sydal (27/2/16, ROH TV)

Adam Cole vs. Trent Baretta (5/3/16, PWG All Star Weekend 12 Night 2)

The Miz vs. Zack Ryder (11/3/16, WWE Main Event)

Karsten Beck (c) vs. Jurn Simmons vs. John Klinger vs. Absolute Andy (wXw Unified World Wrestling Championship)(12/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 2)

DND (Cieran Donnelly and Danny Duggan) vs. Jack Sexsmith and Gimp (13/3/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 15)

Team Silas (Silas Young and Die Schilds (Bobby Gunns and Vincent the Beast)) vs. Team Walter (Big Daddy Walter, Mike Schwarz, and Timothy Thatcher)(13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Natalya vs. Summer Rae (18/3/16, WWE Superstars)

Kurt Angle vs. Rey Mysterio Jr (Best Two out of Three Falls)(21/3/16, UR Fight Live)

Alexa Bliss (w/Blake and Murphy) vs. Sarah Dobson (23/3/16, WWE NXT)

The Origin (El Ligero and Nathan Cruz)(c) vs. Tommaso Ciampa and Zack Sabre Jr (PROGRESS Tag Team Championship)(27/3/16, PROGRESS Ch 27: The Lost Art of Suffering)

Taya and Johnny Mundo vs. The Crew (Mr Cisco and Cortez Castro)(30/3/16, Lucha Underground)

Angelico, Ivelisse, and Son of Havoc (c) vs. The Disciples of Death (Siniestro de la Muerte, Barrio Negro, and Trece w/Catrina)(Elimination, Lucha Underground Trios Championship)(30/3/16, Lucha Underground)

Pete Dunne (c) vs. Sonjay Dutt (British Cruiserweight Championship)(31/3/16, RevPro TV)

Ashton Smith vs. Damon Moser (Natural Progression Series III Semi-Final)(10/4/16, PROGRESS Ch 28: Please, Please, Please, Let Me Get What I Want)

Austin Aries vs. Angelo Dawkins (13/4/16, WWE NXT)

Shinsuke Nakamura vs. Tye Dillinger (13/4/16, WWE NXT)

Argenis vs. Killshot (13/4/16, Lucha Underground)

Big Damo vs. Roderick Strong (16/4/16, RevPro Epic Encounter)

Legion of Lords (Gideon Grey and Rishi Ghosh) vs. Kurtis Chapman and Matt Nathan (17/4/16, RevPro Sittingbourne Spectacular)

Enzo Amore and Colin Cassady vs. American Alpha (Jason Jordan and Chad Gable)(20/4/16, WWE NXT)

Cesaro vs. Bo Dallas (w/Curtis Axel)(13/5/16, WWE Superstars)

Pollyanna vs. Dahlia Black (w/TK Cooper)(Special Guest Referee Jack Sexsmith)(15/5/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 16)

Mikey Whiplash vs. Damon Moser (Super Strong Style 16 First Round)(29/5/16, PROGRESS Ch 30: Super Strong Style 16 Day 1)

Paige vs. Summer Rae (3/6/16, WWE Superstars)

Trevor Lee vs. Rhyno (10/6/16, Pro Wrestling Revolver Debut Show)

El Ligero vs. Ace Matthews (11/6/16, British Wrestling Weekly S02E02)

Big Damo vs. Big Daddy Walter (12/6/16, RevPro Angle vs. Sabre Jr)

Gabriel Kidd and Prince Ameen vs. Joe Hendry and Joseph Conners (4/7/16, WCPW Loaded)

Toru Yano and Katushiko Nakajima vs. Satoshi Kojima and Juice Robinson (18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Kaji Tomato vs. Matt Sydal (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

David Finlay, Juice Robinson, and Captain New Japan vs. TenKoji (Satoshi Kojima and Hiroyoshi Tenzan) and Manabu Nakanishi (22/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 2)

Bullet Club (Kenny Omega and Yujiro Takahashi) vs. CHAOS (Toru Yano and Gedo)(23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, BUSHI, and EVIL) vs. Yuji Nagata, Michael Elgin, and Ryusuke Taguchi (23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Joe Hendry and Joseph Conners vs. Prospect (Lucas Archer and Alex Gracie w/James R Kennedy)(25/7/16, WCPW Built to Destroy)

YOSHI-HASHI vs. David Finlay (25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Zack Sabre Jr. vs. Tyson Dux (Cruiserweight Classic First Round)(27/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Drew Gulak vs. Harv Sihra (Cruiserweight Classic First Round)(27/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Naomichi Marufuji and Hirooki Goto vs. Los Ingobernables de Japon (BUSHI and SANADA)(27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

Jushin Thunder Liger, Tiger Mask (IV), and Captain New Japan vs. Hiroshi Tanahashi, KUSHIDA, and Ryusuke Taguchi (27/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 6)

Toru Yano vs. Tomoaki Honma (G1 Climax 26 B-Block)(30/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 8)

Katsuhiko Nakajima and CHAOS (YOSHI-HASHI, Toru Yano, and Gedo) vs. Katsuyori Shibata, Manabu Nakanishi, Jushin Thunder Liger, and Satoshi Kojima (31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

Bullet Club (Kenny Omega and Yujiro Takahashi) vs. Ryusuke Taguchi and Captain New Japan (31/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 9)

Bea Priestley vs. Nixon Newell (8/8/16, WCPW Loaded)

Doug Williams vs. Aron Stevens (WCPW World Championship Number One Contendership)(8/8/16, WCPW Loaded)

Martin Kirby vs. Grado (15/8/16, WCPW Loaded)

Noam Dar vs. HoHo Lun (Cruiserweight Classic Second Round)(17/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Big Damo (w/Adam Blampied) (c) vs. Aron Stevens (WCPW World Championship)(22/8/16, WCPW Loaded)

Big Damo (c) vs. Joseph Conners vs. Joe Hendry vs. Rampage Brown (WCPW World Championship)(3/9/16, WCPW Stacked)

Kurt Angle Invitational Rumble (10/9/16, WCPW Loaded)

Bea Priestly and Alex Windsor vs. Nixon Newell and Little Miss Roxxy (17/9/16, WCPW Loaded)

Big Damo (w/Adam Blampied) vs. Rampage Brown (No Holds Barred, Piledriver Allowed)(17/9/16, WCPW Loaded)

Prince Ameen (w/Gabriel Kidd) vs. Joe Coffey (24/9/16, WCPW Loaded)

Travis Banks vs. El Ligero (24/9/16, WCPW Loaded)

Travis Banks vs. El Ligero vs. Alberto El Patron (WCPW Internet Championship)(6/10/16, WCPW Refuse to Lose)

Big Damo vs. Joe Coffey (22/10/16, WCPW Loaded)

Hunter Brothers (Jim and Lee Hunter) vs. Orange Cassidy and Ashley Clementine (23/10/16, FCP Breaking into Heaven)

Doug Williams vs. Joe Hendry (19/11/16, WCPW Loaded)

Bully Ray (w/Adam Pacitti) vs. Matt Hardy (NoDQ)(30/11/16, Delete WCPW)

 

** 1/4

Dark Mon vs. Shadow X (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

Sami Callihan vs. Trevor Lee (2/1/16, PWG Lemmy)

Christian Rose (c) vs. Marshe Rockett (Dog Collar Match)(DREAMWAVE World Championship)(2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

Shen Woo and Paul Robinson vs. Mike Hitchman and Mike Bird (3/1/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 14)

Ryuji Ito vs. Takayuki Ueki (Fluorescent Light Tubes Death Match)(4/1/16, BJW)

R-Truth and Goldust vs. The Ascension (Konnor and Viktor)(8/1/16, WWE Superstars)

Dash and Dawson vs. The Ascension (Konnor and Viktor)(13/1/16, WWE NXT)

Ryan Boz (w/Gregory Iron, Benjamin Boone, and Russ Jones) vs. Abyss (15/1/16, AAW The Chaos Theory)

Will Ferrara vs. Dalton Castle (w/The Boys)(15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

Jey Uso (w/Jimmy Uso) vs. Big E (w/Kofi Kingston and Xavier Woods) (18/1/16, WWE RAW)

The Ascension (Konnor and Viktor) vs. Mark Henry and Jack Swagger (19/1/16, WWE Main Event)

Sasha Banks vs. Becky Lynch (25/1/16, WWE RAW)

Bray Wyatt (w/Luke Harper, Erick Rowan, and Braun Strowman) vs. Kane (25/1/16, WWE RAW)

Jay White vs. YOSHI-HASHI (30/1/16, NJPW Road to New Beginning Day 2)

Bullet Club (Bad Luck Fale and Yujiro Takahashi) vs. CHAOS (Toru Yano and Kazushi Sakuraba)(30/1/16, NJPW Road to New Beginning Day 2)

The Usos (Jimmy and Jey Uso) and The Prime Time Players (Titus O’Neil and Darren Young) vs. The Cosmic Wasteland (Stardust, Konnor, and Viktor) and Tyler Breeze (2/2/16, WWE Main Event)

Charlotte (w/Ric Flair) vs. Alicia Fox (w/Brie Bella)(4/2/16, WWE Smackdown)

Brittany Blake vs. Penelope Ford (13/2/16, WSU 9th Anniversary Show)

Annie Social and Gabby Gilbert (c) vs. The Fella Twins (Eddy McQueen and Rick Cataldo)(WSU Tag Team Championship)(13/2/16, WSU 9th Anniversary Show)

Bubblegum vs. Jack Sexsmith (14/2/16, PROGRESS Ch 26: Unknown Pleasures)

Jack Swagger vs. Fandango (19/2/16, WWE Superstars)

Apollo Crews vs. Christopher Girard (24/2/16, WWE NXT)

Nia Jax and Eva Marie vs. Bayley and Carmella (24/2/16, WWE NXT)

Takumi Honjo vs. Maybach Taniguchi (25/2/16, NJPW Lion’s Gate Project1)

Paige, Natalya, and Brie Bella vs. Summer Rae and Team BAD (Naomi and Tamina)(1/3/16, WWE Main Event)

Marty “the Moth” Martinez vs. The Mack (w/Sexy Star)(9/3/16, Lucha Underground)

Leva Bates vs. Toni Storm (11/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 1)

Jinny (w/Elizabeth) vs. Leva Bates (13/3/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 15)

Lucha Dragons (Sin Cara (II) and Kalisto) vs. The Ascension (Konnor and Viktor)(15/3/16, WWE Main Event)

Tommaso Ciampa vs. Jesse Sorensen (16/3/16, WWE NXT)

Matt Nathan vs. Rob Lias (24/3/16, RevPro TV)

Tyler Breeze vs. Jack Swagger (25/3/16, WWE Superstars)

American Alpha (Jason Jordan and Chad Gable) vs. John Skyler and Corey Hollis (30/3/16, WWE NXT)

Toscano, Maximo Sexy, and Marco Corleone vs. Hell Brothers (Mephisto, Cibernetico, and Sharlie Rockstar) (Best 2 out of 3 Falls)(8/4/16, Lucha Azteca)

Fandango vs. Ryback (8/4/16, WWE Superstars)

Jinny (w/Elizabeth) vs. Toni Storm (10/4/16, PROGRESS Ch 28: Please, Please, Please, Let Me Get What I Want)

Ryback vs. Damien Sandow (15/4/16, WWE Superstars)

The Revolutionists (Sha Samuels and James Castle)(c) vs. Jonny Storm and Jody Fleisch (RevPro British Tag Team Championships)(16/4/16, RevPro Epic Encounter)

Los Hell Brothers (Cibernetico, Mephisto, and Sharlie Rockstar) vs. Rush, Pierroth, and Toscano (Best Two out of Three Falls)(22/4/16, Lucha Azteca)

Stardust vs. Apollo Crews (13/5/16, WWE Superstars)

T-Bone vs. Iestyn Rees (Atlas Title Tournament A-Block)(15/5/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 16)

James Castle vs. Bram (NoDQ)(2/6/16, RevPro Live in Portsmouth 4)

Alex Gracie (w/Lucas Archer and James R. Kennedy) vs. Gabriel Kidd vs. Joseph Conners (27/6/16, WCPW Loaded)

El Ligero vs. Martin Kirby (27/6/16, WCPW Loaded)

Drake vs. The Primate (w/Suzie Kennedy)(4/7/16, WCPW Loaded)

Rampage Brown (w/Adam Blampied) vs Joe Hendry (WCPW World Championship Number One Contendership)(11/7/16, WCPW Loaded)

HoHo Lun vs. Ariya Daivari (Cruiserweight Classic First Round)(13/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Tama Tonga vs. Togi Makabe (G1 Climax 26 A-Block)(18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Prince Ameen (w/Gabriel Kidd) vs. El Ligero vs. Martin Kirby (Elimination)(18/7/16, WCPW Loaded)

Yuma Aoyagi vs. Taichi (Super J Cup 2016 First Round)(20/7/16, NJPW Super J Cup 2016 Day 1)

Los Ingobernables de Japon (SANADA and BUSHI) vs. Togi Makabe and Ryusuke Taguchi (24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

Satoshi Kojima, Manabu Nakanishi, Jushin Thunder Liger, Yuji Nagata, and Katsuyori Shibata vs. Michael Elgin, Ryusuke Taguchi, Tiger Mask (IV), KUSHIDA, and Juice Robinson (25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Katsuhiko Nakajima and CHAOS (Toru Yano and Gedo) vs. Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, and BUSHI)(25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Bullet Club (Kenny Omega and Yujiro Takahashi) vs. Michael Elgin and Captain New Japan (28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

David Finlay and Ryusuke Taguchi vs. Tiger Mask (IV) and Jushin Thunder Liger (28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

Jason Lee vs. Rich Swann (Cruiserweight Classic First Round)(3/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

Doug Williams vs. Cody Rhodes (6/10/16, WCPW Refuse to Lose)

Joseph Conners (c) vs. Joe Hendry (WCPW World Championship)(5/11/16, WCPW True Legacy)

Prospect (Alex Gracie and Lucas Archer) vs. Johnny Moss and Liam Slater (Adam Pacitti Tag Team Tournament Semi-Final)(26/11/16, WCPW Loaded)

Bollywood Boyz (Gurv and Harv Sihra) vs. Drew Gulak and Tony Nese (29/11/16, WWE 205 Live)

Pacitti Club (Swords of Essex (Paul Robinson and Scott Wainwright) and Bea Priestly) vs. Moustache Mountain (Tyler Bate and Trent Seven) and Nixon Newell (30/11/16, Delete WCPW)

Primate (w/James R Kennedy) vs. Rampage Brown (Lumberjack, Best of 7 Series Match 1)(30/11/16, Delete WCPW)

 

**

Mark Henry and Jack Swagger vs. The Ascension (Konnor and Viktor)(1/1/16, WWE Superstars)

Darren Young vs. Adam Rose (1/1/16, WWE Superstars)

Kameron Kade vs. Cameron Canyon (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

Prince Apollo vs. Shynron (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

Drew Gulak vs. Timothy Thatcher (2/1/16, PWG Lemmy)

Arik Cannon (w/Zahra Schreiber) vs. Darin Corbin (Street Fight)(2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

Roy Johnson vs. Jack Sexsmith (3/1/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 14)

Kurtis Chapman vs. Matt Nathan (3/1/16, RevPro Live at the Cockpit 5)

Bobby Lashley vs. EC3 (w/Tyrus) (World Title Series Semi Final)(5/1/16, TNA iMPACT Wrestling

Zack Ryder vs. Tyler Breeze (5/1/16, WWE Main Event)

Tyler Breeze vs. Jack Swagger (8/1/16, WWE Superstars)

Aiden O’Shea vs. Rockstar Spud (8/1/16, TNA One Night Only:Live)

Robbie E vs. “The Miracle” Mike Bennett (w/Maria)(8/1/16, TNA One Night Only:Live)

House of Truth (Joey “Diesel” Daddiego & Donovan Dijak) vs. War Machine (9/1/16, ROH TV)

Dean Ambrose vs. Sheamus (11/1/16, WWE RAW)

Fandango vs. Stardust (12/1/16, WWE Main Event)

Kongo Kong vs. Dan O’Hare and Wheeler Yuta (2-on-1 Handicap)(15/1/16, AAW The Chaos Theory 2016)

The Dudley Boyz vs. The Ascension (15/1/16, WWE Superstars)

Adam Page (w/BJ Whitmer and Colby Corino) vs. Mark Briscoe (16/1/16, RoH TV)

The Wyatt Family (Bray Wyatt, Luke Harper, and Erik Rowan) vs. The Dudley Boyz (Bubba Ray and D-Von Dudley) and Ryback (18/1/16, WWE RAW)

Beer Money (Bobby Roode and James Storm) vs. Eli Drake and Jessie Godderz (19/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

The Dudley Boyz (Bubba Ray and D-Von Dudley) vs. Social Outcasts (Heath Slater and Curtis Axel w/Adam Rose and Bo Dallas)(19/1/16, WWE Main Event)

Apollo Crews vs. Tye Dillinger (20/1/16, WWE NXT)

Emma and Alexa Bliss (w/Dana Brooke) vs. Carmella and Bayley (20/1/16, WWE NXT)

Ryback vs. Bray Wyatt (w/Braun Strowman, Erik Rowan, and Luke Harper) (21/1/16, WWE Smackdown)

Fred Yehi vs. Tracy Williams (Style Battle Round Robin Tournament)(22/1/16, EVOLVE 53)

Dudley Boyz (Bubba Ray and D-Von Dudley)(w/Flo Rida) vs. Social Outcasts (Curtis Axel and Bo Dallas w/Adam Rose and Heath Slater)(25/1/16, WWE RAW)

Lewis Ryan and Ben Macklemore vs. Rock Lobster and Hermit Crab (30/1/16, CHIKARA Days of the Phoenix)

The United Nations (Juan Francisco de Coronado and Prakash Sabar w/The Proletariat Boar of Moldova) vs. Dasher’s Dugout (Dasher Hatfield and Heidi Lovelace w/Icarus)(30/1/16, CHIKARA Days of the Phoenix)

Jakob Hammermeier (w/Pinkie Sanchez) vs. Soldier Ant (30/1/16, CHIKARA Days of the Phoenix)

David Finlay vs. Hirai Kawato (30/1/16, NJPW Road to New Beginning Day 2)

The Usos (Jimmy and Jey Uso) vs. Social Outcasts (Curtis Axel and Adam Rose w/Heath Slater)(1/2/16, WWE RAW)

Ryback vs. Erick Rowan (w/Braun Strowman)(4/2/16, WWE Smackdown)

Leon St. Giovanni vs. Action Ortiz (2016 Top Prospect Tournament First Round)(6/2/16, RoH TV)

Mark Henry and Darren Young vs. Fandango and Damien Sandow (9/2/16, WWE Main Event)

Hype Bros (Mojo Rawley and Zack Ryder) vs. John Skyler and Corey Hollis (10/2/16, WWE NXT)

Adam Cole vs. Andrew Everett (12/2/16, PWG Bowie)

The Ascension (Konnor and Viktor) vs. Fandango and Damien Sandow (12/2/16, WWE Superstars)

Jordynne Grace vs. Jenny Rose (13/2/16, WSU 9th Anniversary Show)

Mark Briscoe vs. Tim Hughes (13/2/16, ROH TV)

Paige vs. Summer Rae (16/2/16, WWE Main Event)

The Iron Curtain (Ryan Boz and Russ Jones w/Benjamin Boone) vs. Abyss and Kongo Kong (w/Dr Louis J. Pinder)(Monster’s Ball)(19/2/16, AAW The Art of War)

Texano vs. The Crew (Mr. Cisco and Cortez Castro) and Chavo Guerrero Jr. (Gauntlet match)(24/2/16, Lucha Underground)

Summer Rae vs. Alicia Fox (26/2/16, WWE Superstars)

Emma (w/Dana Brooke) vs. Santana Garrett (2/3/16, WWE NXT)

Rob Lias vs. Kurtis Chapman (6/3/16, RevPro Live at the Cockpit 7)

The Ascension (Konnor and Viktor) vs. The Usos (Jimmy and Jey Uso)(11/3/16, WWE Superstars)

Aaron Insane and Toni Storm vs. Kevin Roadster and Melanie Gray (13/3/16, wXw 16 Carat Gold Tournament Day 3)

Sami Zayn vs. Stardust (15/3/16, WWE Main Event)

Texano vs. Chavo Guerrero Jr. (w/Cortez Castro and Mr. Cisco) (Bullrope match)(16/3/16, Lucha Underground)

Deonna Purrazzo vs. Emma (w/Dana Brooke)(16/3/16, WWE NXT)

Kalisto vs. Konnor (w/Viktor)(25/3/16, WWE Superstars)

Roy Johnson vs. Dave Mastiff (Wasteman Challenge)(27/3/16, PROGRESS Ch 27: The Lost Art of Suffering)

Matanza Cuerto (w/Dario Cuerto)(c) vs. Pentagon Jr (Lucha Underground Championship)(30/3/16, Lucha Underground)

Matanza Cuerto (w/Dario Cuerto) (c) vs. Fenix (Lucha Underground Championship)(6/4/16, Lucha Underground)

Tucker Knight vs. Baron Corbin (13/4/16, WWE NXT)

Bayley vs. Liv Morgan (13/4/16, WWE NXT)

Alexander Wolfe vs. No Way Jose (20/4/16, WWE NXT)

Nia Jax vs. Deonna Purrazzo (20/4/16, WWE NXT)

Pollyanna and Jinny vs. Dahlia Black and Elizabeth (24/4/16, PROGRESS Ch 29: Practically PROGRESS In Every Way)

D-Von Dudley (w/Bubba Ray Dudley) vs. Zack Ryder (29/4/16, WWE Superstars)

Marty the Moth Martinez vs. The Mack (Aztec Medallion)(4/5/16, Lucha Underground)

Damien Sandow vs. Darren Young (6/5/16, WWE Superstars)

Dillon D’Angelo vs. Hayden York (15/5/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 16)

Super Strong Style 16 Qualifier Battle Royale (15/5/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 16)

Andy Boy Simmonz and Psycho Phillips vs. Joe Royal and Prince Jato (2/6/16, RevPro Live in Portsmouth)

Billy Gunn vs. Johnny Mundo (10/6/16, Pro Wrestling Revolver Debut Show)

Big Damo vs. Joe Hendry (27/6/16, WCPW Loaded)

Mitchell Myers and Ryan Mercer vs. The Prospect (Lucas Archer and Alex Gracie w/James R Kennedy)(11/7/16, WCPW Loaded)

Bullet Club (Kenny Omega and Yujiro Takahashi) vs. CHAOS (YOSHI-HASHI and Gedo)(18/7/16, G1 Climax 26 Day 1)

Gabriel Kidd (w/Prince Ameen) vs. Drake (18/7/16, WCPW Loaded)

Hiroyoshi Tenzan (w/Satoshi Kojima) vs. Tama Tonga (G1 Climax 26 A-Block)(23/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 3)

Kenny Omega (w/Yujiro Takahashi) vs. Toru Yano (G1 Climax 26 B-Block)(24/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 4)

Prince Ameen vs. Gabriel Kidd (Loser Must Become the Winner’s Servant)(25/7/16, WCPW Built to Destroy)

Bullet Club (Kenny Omega and Yujiro Takahashi) vs. Tomoaki Honma and Captain New Japan (25/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 5)

Anthony Bennett vs. Tony Nese (Cruiserweight Classic First Round)(27/7/16, WWE Cruiserweight Classic)

Katsuhiko Nakajima, and CHAOS (YOSHI-HASHI, Gedo, and Toru Yano) vs. Tomoaki Honma, Manabu Nakanishi, Satoshi Kojima, and Yuji Nagata (28/7/16, NJPW G1 Climax 26 Day 7)

Prospect (Lucas Archer and Drake w/Alex Gracie and James R Kennedy) vs. Liam Slater and Johnny Moss (8/8/16, WCPW Loaded)

The Primate (w/Suzie Kennedy) vs. Gabriel Kidd (w/Prince Ameen)(15/8/16, WCPW Loaded)

The Primate (w/Suzie Kennedy) vs. Grado (3/9/16, WCPW Stacked)

Joseph Conners (c) vs. Drew Galloway (WCPW World Championship)(1/10/16, WCPW Loaded)

Prince Ameen and Gabriel Kidd vs. Los Perspectiva (Lucha Archer and El Hijo de Gracie w/El Drako and James R Kennedy) vs. Liam Slater and Johnny Moss (15/10/16, WCPW Loaded)

Joseph Conners (c) vs. Cody Rhodes (WCPW World Championship)(29/10/16, WCPW Loaded)

Team Kennedy (Prospect (Alex Gracie, Lucas Archer, and Drake) and The Primate w/James R Kennedy) vs. Team Rampage (El Desperado, Prince Ameen, Gabriel Kidd, and Rampage Brown)(Elimination)(5/11/16, WCPW True Legacy)

Drake (w/James R Kennedy) vs. Rampage Brown (26/11/16, WCPW Loaded)

Gabriel Kidd vs. Joseph Conners (26/11/16, WCPW Loaded)

 

*3/4

Brahman Kei, Brahman Shu, and Shinobu vs. Speed of Sounds (Hercules Senga and Tsutomu Oosugi) and Jaki Numazawa (4/1/16, BJW)

Stardust vs. Titus O’Neil (5/1/16, WWE Main Event)

Jeff Hardy vs. Shynron (12/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Ken Phoenix vs. Adam Page (15/1/16, ROH Winter Warriors Tour – Indianapolis)

Sami Zayn vs. Adam Rose (20/1/16, WWE NXT)

Dolph Ziggler vs. The Miz (22/1/16, WWE Superstars)

Colby Corino (w/BJ Whitmer) vs. Punisher Martinez (2016 Top Prospect Tournament First Round)(30/1/16, RoH TV)

Jack Swagger vs. Fandango (2/2/16, WWE Main Event)

Carmella vs. Emma (w/Dana Brooke)(3/2/16, WWE NXT)

Elias Samson vs. Jesse Sorensen (10/2/16, WWE NXT)

The Vaudevillains (Aiden English and Simon Gotch) vs. Hugo Knox and Tucker Knight (2/3/16. WWE NXT)

Ryback vs. Bo Dallas (w/Adam Rose, Heath Slater, and Curtis Axel)(8/3/16, WWE Main Event)

Roy Johnson vs. Kyle Ashmore (Wasteman Challenge)(13/3/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 15)

Hype Bros (Zack Ryder and Mojo Rawley) vs. Angelo Dawkins and Kenneth Crawford (16/3/16, WWE NXT)

Gideon Grey (w/Rishi Ghosh) vs. Dalton Castle (16/4/16, RevPro Epic Encounter)

Apollo Crews vs. Heath Slater (w/Bo Dallas and Curtis Axel)(6/5/16, WWE Superstars)

Summer Rae vs. Natalya (27/5/16, WWE Superstars)

Legion of Lords (Gideon Grey and Rishi Ghosh) vs. Dan Magee and Kurtis Chapman (2/6/16, RevPro Live in Portsmouth 4)

Joseph Conners (w/Joe Hendry) vs. Noam Dar (18/7/16, WCPW Loaded)

Nixon Newell (c) vs. Kimber Lee (WCPW Women’s Championship)(6/10/16, WCPW Refuse to Lose)

 

*1/2

The Usos vs. Social Outcasts (Bo Dallas and Curtis Axel w/Adam Rose and Heath Slater) (5/1/16, WWE Main Event)

Neville vs. Tyler Breeze (19/1/16, WWE Main Event)

Cedric Alexander (w/Veda Scott) vs. Cheeseburger (23/1/16, RoH TV)

Titus O’Neil vs. Tyler Breeze (29/1/16, WWE Superstars)

Natalya vs. Alicia Fox (19/2/16, WWE Superstars)

Tough Guy Inc (Tim Hughes and Brutal Bob Evans) vs. War Machine (Hanson and Rowe)(20/2/16, RoH TV)

Tommaso Ciampa vs. Bull Dempsey (24/2/16, WWE NXT)

Ivelisse vs. Kobra Moon (6/4/16, Lucha Underground)

Elias Samson vs. Apollo Crews (6/4/16, WWE NXT)

Dazzler Team (Darrell Allen and Earl Black Jr) vs. Sweet Jesus (Chuck Mambo and Pastor William Eaver)(30 Minute Iron Man)(15/5/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 16)

Jake Manning vs. Scotty 2 Hotty (10/6/16, Pro Wrestling Revolver Debut Show)

Alex Gracie (w/James R Kennedy, Lucas Archer, and Drake) vs. Joe Hendry (8/8/16, WCPW Loaded)

The Primate (w/Suzie Kennedy) vs. Joe Hendry (1/10/16, WCPW Loaded)

 

*1/4

Elizabeth (w/Jinny) vs. Livvi (3/1/16, PROGRESS Wrestling ENDVR 14)

Stardust vs. Titus O’Neil (11/1/16, WWE RAW)

Paige and Natalya vs. Team Bella (Brie Bella and Alicia Fox)(25/1/16, WWE RAW)

The Proletariat Boar of Moldova vs. Arctic Rescue Ant (30/1/16, CHIKARA Days of the Phoenix)

Joey “Diesel” Daddiego (w/Truth Martini) vs. Dalton Castle (w/The Boys)(6/2/16, RoH TV)

Carmel vs. Liam Thomas (Loser Leaves ICW)(24/1/16, ICW 5th Annual Square Go)

Brie Bella (w/Alicia Fox) vs. Charlotte (w/Ric Flair)(1/2/16, WWE RAW)

Natalya vs. Alicia Fox (9/2/16, WWE Main Event)

Alexa Bliss (w/Blake and Murphy) vs. Cameron (10/2/16, WWE NXT)

Deonna Purrazzo vs. Asuka (17/2/16, WWE NXT)

Samoa Joe vs. Bull Dempsey (30/3/16, WWE NXT)

Noam Dar vs. Gurv Sihra (Cruiserweight Classic First Round)(3/8/16, WWE Cruiserweight Classic)

 

*

Blackheart (c) vs. Ashton Star (WWA4 Heavyweight Championship) (1/1/16, WWA4 Super Show 3)

Dick Justice vs. Space Monkey vs. Shockwave the Robot (2/1/16, DREAMWAVE Season Premiere)

Titus O’Neil vs. Stardust (4/1/16, WWE RAW)

Dolph Ziggler vs. Heath Slater (w/Adam Rose, Bo Dallas, and Curtis Axel) (4/1/16, WWE RAW)

Matt Hardy vs. EC3 (World Title Series Final)(5/1/16, TNA iMPACT Wrestling)

Tyrus vs. Lashley (8/1/16, TNA One Night Only:Live)

Alicia Fox vs. Tamina (12/1/16, WWE Main Event)

Elias Samson vs. Corey Hollis (13/1/16, WWE NXT)

NXT Women’s Championship Number One Contender Battle Royal (13/1/16, WWE NXT)

Brie Bella (w/Alicia Fox) vs. Becky Lynch (14/1/16, WWE Smackdown)

Brie Bella (w/Alicia Fox) vs. Natalya (w/Paige)(18/1/16, WWE RAW)

Big Show vs. Heath Slater (w/Adam Rose, Bo Dallas, and Curtis Axel)(18/1/16, WWE RAW)

Titus O’Neil, R-Truth, Mark Henry, and Neville vs. The Cosmic Wasteland (Stardust and The Ascension) and Tyler Breeze (18/1/16, WWE RAW)

Becky Lynch vs. Alicia Fox (w/Brie Bella) (21/1/16, WWE Smackdown)

Stardust vs. Titus O’Neil (21/1/16, WWE Smackdown)

The 55 (c) (Kid Fite and Sha Samuels w/James R. Kennedy) vs. Polo Promotions (Jackie Polo and Mark Coffey w/Coach Trip) (ICW Tag Team Championship)(24/1/16, ICW 5th Annual Square Go)

Stardust vs. Darren Young (29/1/16, WWE Superstars)

Titus O’Neil vs. Tyler Breeze (1/2/16, WWE RAW)

Enzo Amore and Colin Cassady vs. Jack Hurley and Ricky Starks (3/2/16, WWE NXT)

New Day (Big E, Kofi Kingston, and Xavier Woods) vs. Social Outcasts (Adam Rose, Curtis Axel, and Heath Slater)(4/2/16, WWE Smackdown)

Bengala vs. Kobra Moon (10/2/16, Lucha Underground)

Tye Dillinger vs. Alex Riley (17/2/16, WWE NXT)

Tyler Breeze vs. Ryback (23/2/16, WWE Main Event)

Elias Samson vs. Steve Cutler (2/3/16, WWE NXT)

Yujiro Takahashi (w/Cody Hall) vs. Toru Yano (New Japan Cup First Round)(3/3/16, NJPW New Japan Cup Day 1)

Cage vs. Taya (NoDQ)(9/3/16, Lucha Underground)

Paige vs. Summer Rae (15/3/16, WWE Main Event)

Baron Corbin vs. Mike Cuellari (30/3/16, WWE NXT)

Big Show vs. Social Outcasts (Curtis Axel and Bo Dallas w/Heath Slater)(22/4/16, WWE Superstars)

Big Damo (w/Jack the Jobber) vs. Drake (11/7/16, WCPW Loaded)